| tr3ig a întrebat:

Am nevoie de ajutorul femeilor cu experienta in pat? Sau al unui/unei doctor ginecolog.

Imi place la nebunie sa imi dau drumu in partenera, ador lucrul asta la fel si ea!

Acum intrebarea este urmatoarea

Ea mi-a zis ca pot sa imi dau drumu in ea cu 10 zile inainte si dupa ciclu fara ca sa imi fie frica sa nu ramana insarcinata, si asa am facut. Acum problema este ca ea isi dorea foarte mult copil si am o nedumerire, este adevarat ca daca iti dai drumu in ea cu 10 zile inainte ai dupa ciclu nu ramane insarcinata? Sau ia lua pastile ca sa pot sa imi dau drumu in ea ca a vazut ca imi place sau vroia sa ramana insarcinata si m-a mintit. Si atunci este p problema la mine ca e posibil sa fiu steril!

Tin sa mentionez ca o faceam o data la doua seri si eu trageam de 2 sau 3 ori pe seara si imi dadeam drumu adanc in ea, asta timp de doua luni dupa doua luni a vrut sa ne despartim! Si ma framanta treaba asta daca doar a vrut sa ne despartim pur si simplu sau pentru faptul ca eu as putea fi steril si a incercat sa ramana gravida cu mine!

Astept raspunsurile voastre repet doar de la doamnele cu experienta in domeniu sau medici, multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NUMAI in cazul in care ciclul menstrual este unul REGULAT si este de minim 28 de zile lungime, se pot determina cele 2 perioade de 9-10 zile amintite de tine. In primele 9-10 zile ale ciclului (inclusiv zilele de menstruatie) se considera ca totusi exista o mica probabilitate de sarcina de circa 3-5%, care creste spre 8-10% in zilele a 9-10 a, daca sperma este ejaculata mereu in vagin. In schimb ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual sunt 100% infertile fiindca este demonstrat stiintific si medical, ca OVULUL produs cu 14 zile inainte de terminarea ciclului, este VIABIL doar maxim 24 de ore, si in cazul in care nu este fecundat, din a 2-a zi intra intr-un proces de imbatranire si degenerare rapida si dupa 3-4-a zile de la producerea sa se DEZINTEGREAZA, resturile de ovul sunt resorbite de organism si DISPARE din organism cu circa 10 zile inainte de data urmatoarei menstruatii. In conclluzie in ultimele 9-10 zile ale ciclului NU poate exista un OVUL VIABIL in uter si din acest motiv spermatozoizii ajunsi in uter NU au ce fecunda, deci este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina in aceasta perioada. Daca ea isi dorea foarte mult un copil asa cum afirmi la un moment dat, pur si simplu trebuia sa intretineti raporturi sexuale cu ejacularea spermei in vagin in cele 7-8 zile dintre cele 2 perioade nefertile si in mod garantat in proportie de peste 75-80% se forma si instala o sarcina in aceste 2 luni de zile. Doar daca ati fi procedat astfel si nu aparea sarcina, ti-ai fi putut pune intrebari cu privire la o eventuala posibilitate de a fi TU cel steril. Nu este exclusa nici posibilitatea ca ea sa foloseasca o metoda contraceptiva fara instiintarea ta cu scopul de a intretine contacte sexuale neprotejate prin prezervativ, contacte "virgine" asa cum iti/va face placere la amandoi. Sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu 10 zile dupa ciclu, pentru ca intrii deja in perioada fertila si poate ramane insarcinata!
Numaratoarea celor 10 zile trebuie inceputa din prima zi a ciclului!
Ovulatia se produce la mijlocul perioadei dintre 1 menstre si perioada fertila incepe cu 3-4 zile inainte de ovulatie si 3-4 zile dupa ovulatie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru CatalinVictor1985; Greu de dat un raspuns corect si la subiect in cazul in care nu ai de unde sa-l PLAGIEZI, nu-i asa? rolling on the floor

| Emilian65 a răspuns:

Ca sa ramana gravida trebuia sa faceti sex intens in perioada 10-15 zi de la inceperea menstruatiei.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Pina nu faci analize la spital nu poti afla daca esti sau nu steril. Ar mai fi o varianta sa fi ramas insarcinata si sa vrea sa creasca doar ea copilul se intampla si cazuri din astea iar atunci a vrut despartirea. Dar aceste cauze sunt rare pe la noi din cauza banilor si femeile nu prea fac asta in alte parti o fac mai des. Fa acele analize si vezi daca esti sau nu steril