| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns daca puteti sa ma ajutati! Vreau sa stiu daca este posibil ca baiatul sa nu termine in fata e posibil ca sa numereasca spermatozoizi si sa ramii insarcinata? s_au daca incepi relatiile e posibil sa se intirzie ciclu cu vreo luna sau poate sa fie din cauza la tablete? Va rog da ti mi un raspuns...

3 răspunsuri:
| ElenaMaria a răspuns:

Da se poate ramane gravida si fara ca el sa ejectueze in tine.In timpul actului sexual baiatul elibereaza un lichid care nu il simte. El se numeste lichid pre-ejectual. Poate contine spermatozoizi si se poate ramane gravida deoarece e nevoie decat 1 pentru a ramane.Sansele sunt mai mari daca mai ales esti in perioada fertila. Ea se calculeaza cam incepand cu zilele 12 din prima zi de cand ti-a venit stopul. Fa un test de sarcina dupa 21 de zile de la contact din urina de dimineata. Daca iese negativ repetal dupa 48 de zile. Iar daca este pozitiv du-te urgent la ginecolog. Daca nu poti pastra copilul cel mai bine e sa faci avortul cand varsta sarcinii este inca mica.Incepand din saptamana a6a pana in cea de a12a a13a.Menstruatia sigur nu poate intarzia asa de mult si sa fie cu tine totul in regula. Daca nu e o sarcina e posibil sa fie un chist ovarian sau o dereglare hormonala. Dar e prea mare intarzierea de o luna. Fa maine un test si peste 2-3 zile cel de al 2lea daca iese negativ. Iar daca nu vine dupa ce faci cel de al2lea test du-te la ginecolog urgent.Nu te juca cu viata ta!
O seara frumoasa:*!

| FloareDeColt_1777 a răspuns:

E posibil sa ramai insarcinata daca nu folosesti prezervativ. Daca iei anticonceptionalele asa cum sunt prescrise, nu ramai. Ai grija de tine.

| лена a răspuns:

Va multumesc de raspunsuri, am fost la genicolog si mi-au spus ca nu sunt insarcinata si nici racita cu nimic e totul in regula, dar nu inteleg de ce nu mi vine ciclu, a spus ca poate sa fie din cauza climatului, poate sa fie din cauza asta ca am schimbat tara de la cald la frig?