| alissa_5445 a întrebat:

spuneti-mi e posibil ca din cauza relatsiilor sexuale sa intirzie ciclu? am avut mai multe contacte neprotejate, dar fara ca sa lase in mine, n-am nici o simptoma care este caracteristika inceperii unei sarcini dar imi intirzie ciklu si imi fac griji. poate e normal?+ la aceasta am facut doua teste care au iesit negative... dar va rog vreau raspuns urgent ca simt ca inebunesk

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alexiaa a răspuns:

Din pacate neko are dreptate, insa ideea e ca daca ti-ai facut doua teste nu esti insarcinata. Daca nu doresti sa mai stai stresata in viitor, foloseste anticonceptionale sau prezervative.Parerea meahappy

| nekokami a răspuns:

Iti recomand sa mergi la ginecolog.in timpul actului sexual baietii segrega lichid seminal care contine spermatozoizi inaintea ejacularii propriu zise.asta se numeste preejaculare.

| Aanyaa a răspuns:

Da e foarte posibil, am patit si eu la fel, mie mi-a intarziat 2 saptamani, daca ti-ai facut 2 teste si au iesit negative inseamna ca e doar o intarziere, ai mai multa grija pe viitorhappy

| Laura a răspuns:

@PIMP Băi sclav idiot, înainte să comentezi mai citește. Lichidul PRE-ejaculator apare ÎNAINTE de ejaculare. Ai înțeleeeeees?

| Laura a răspuns:

@alissa Testele de sarcină se fac după a 7-a zi de la întârzierea menstruației sau după 3 săptămâni de la contactul sexual. Așa ai făcut?