| pUpSiQQQQ a întrebat:

Salut.Am o intrebare, in urma cu vreo 2 ani am avut sa zicem o aventura cu o fata(eu tot sunt fata)totul s-a petrecut in stare de ebrietate nu ginditi nu am alta orientatie, am acum prieten(am cu el relatie destul de serioasa)dar problema e ca parca as vrea sa-i spun de ce s-a intimplat, dar mi-e frica de cum va reactiona, mi-e frica de ce se va gindi. Ce sa fac sa-i zic s-au sa tac?

Răspuns Câştigător
| yanny`s a răspuns:

Uite de ex eu i-am zis prietenului meu asa " ce ai face daca ai afla ca te-am inselat cu o fata?"laughing

am zis`o in asa fel incat sa creada ca e o gluma si a reactionat bine. nu am avut nicio relatie cu o fata, dar daca ar fi sa am ocazia, sincer nu as rata`o. iar daca el e prietenul meu ii voi spune si trebuie sa ma inteleaga. pana la urma conteaza sa faci ceea ce iti place tie, nu ceea ce vrea el, ca doar nu sunteti legati nu?
thinking

daca el ti-ar zice tie ca s`a intamplat ceva cu un baiat si el ce ai face? probabil ai fi surprinsa putin, te superi apoi iti trece nu?

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Taci!

Nu se stie cum va reactiona, mai ales daca e homofob, etc!

Lucrurile astea nu se spun de obicei, tin strict de trecutul si intimitatea ta!

| Anca a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa-i spui?!
E iubitul tau sau psihologul de serviciu?
Tine pentru tine trecutul tau. Oamenii sunt construiti in asa fel incat, atunci cand au ocazia, reproseaza. Sunt f putini care au ajuns la un mare grad de maturitate si maleabilitate, care nu mai apeleaza la " aruncatul in fata cu trecutul cuiva".

E treaba ta ce ai facut, nuºl implica pe el cu nimic, nu s-a intamplat in timpul relatiei cu el si nu uita : Tacerea e de aur!

| paramore a răspuns:

Dar dk tii pentru tine ce are? nu inseamna ca il minti cu ceva pentru ca asta apartine de trecutul tau si pe el nu trebuie sa il intereseze...cine stie ce reactie va avea si cu timpul poate iti auzi vorbeoh go onmai bine asa

| kaya a răspuns:

E ceva ce s-a intamplat in trecut, ar trebui sa uiti si sa nu te mai gandesti la asta. Daca intr-adevar vrei sa ii spui spune-i ca a fost un accident si s-a intamplat fara sa stii prea bine ce faci, dar cum au spus toti mai bine nu, trebuie sa uiti despre asta si sa iti continui viata.Numai bine si mult succes, ai grija.

| Georgiana21 a răspuns:

Mai bine pastrezi pentru tine aceste lucruri, pentru ca mai tarziu dintr-o banala cearta, el poate ar dori sa se razbune pe tine divulgandu-ti "secretul". Aici, oricum este alegerea ta si nimeni nu te poate influenta, dar gandeste-te bine inainte; caci desi te bucuri poate de increderea lui e posibil ca aceasta relatie serioasa sa se transforme in una neserioasa. Esti pregatita sa-ti asumi riscul asta? Mai bine astepti o vreme, si daca tu simti ca vrei sa-i spui lucrul acesta, fa-o(dar pe raspunderea ta).

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Si eu as zice sa taci, dar daca va afla? Atunci va putea reactiona urat ca de ce nu i-ai zis. Mai bine cand prinzi bine incredere in el, cand totul e destul de serios ii vei spune cu lux de amanunte. Explicandu-i si de ce nu i-ai zis pana acum: pentru ca iti era frica sa nu-ti divulge secretul, ca n-ai avut curaj. Bafta multa.

| mary_5801 a răspuns:

@ana ai spus o vorba mare, nu e obligatoriu ca barbatul sa stie tot.

| ana_3219 a răspuns:

Barbatul cu cat stie mai putin cu atat e mai bine happy

| eliza_5786 a răspuns:

Depinde, daca tu vrei sa-i spui, spune-i, daca nu, nu. Totusi, pana la urma nu ai alta orientare sexuala, si apoi s-a intamplat demult si erati in stare de ebrieteate, nu vad de ce n-ar intelege...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Eu cand am aflat ca prietenei mele ii plac si fetele chiar m-am bucuratrolling on the floor Nu pot spune ca m-a deranjat vreodata sa o vad impreuna cu o fata, mai ales daca intru si eu intre elelaughing Daca ii spui, cea mai mare grija e sa nu vrea ceva in trei si sa bata apropouri pe tema astalaughing

| Nicole_5860 a răspuns:

Sfatul meu este ca nu trebuie sa ai secrete fata de el si sa-i spui, iar daca el te iubeste va intelege ca face parte din trecut si ca acum te-ai schimbat...altfel te va macina gandul de vinovatie ca ii ascunzi ceva legat de tine...