| Sp4RkMan a întrebat:

am o intrebare simpla big grin

Intr-o relatie conteaza "prin cate a trecut" inainte sa fie cu tine fata?big grin

Astept raspunsuri.tongue

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu conteaza prin cate a trecut, ci daca a trecut sau a ramas prinsa printre ele. thinking

| CoquineNoire a răspuns:

Nimeni nu alege sa aiba un trecut.
doar prezentul conteaza.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Mentalitatea asta mi se pare mitocaneasca si misogina.

| th3end a răspuns:

Pentru unii da pentru unii nu. insa in ziua de azi lumea este rea si vorbeste. iar baietii se lauda. probabil daca ar veni unul la tine si ti-ar zice ca... nu ti-ar place. Acum totul depinde te tine, daca esti in stare sa accepti asemenea situatii

| RAY a răspuns:

Gandeste asa fata a vrut o relatie serioasa si a nimerit doar baieti neseriosi ce vina are ea ca asa a nimerit?
poate e neserioasa i plac aventurile cine stie, daca va iubiti nu trebuie sa conteze trecutul si prezentul, desigur asta daca nu are bts

| neutrino a răspuns:

Chiar daca multi vor spune ca nu conteaza, eu iti spun ca, conteaza si prin ce a trecut, dar si cum a trecut, cat destre numar, sa nu mai vorbim...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal, NU.Dar depinde numai de voi, de puterea voastra de a trece peste ce a fost.Mult noroc.

| AndyLavy a răspuns:

Daca a trecut prin mult prea multe..atunci da. Depinde de tine, de felul tau de a fii. daca tie iti pasa..conteaza, daca nu nu. Nu e valabil acelasi lucru pentru toata lumea. Parerea ta e cea mai importanta in propria relatie, nu conteaza ce spun si ce cred altii.

| Kirito21 a răspuns:

Indiferent prin ce a trecut important este ca tu sa o faci sa se simta protejata si sa-i demonstrezi ca merita mai mult (asta in cazul in care chiar merita)

| pufypuf a răspuns:

Buna. Tu, ca si iubitul fetei "care a trecut prin ceva" trebuie sa accepti trecutul ei, sa o intelegi si sa ii fii alaturi daca e nevoie sa treaca peste. DAR nu trebuie sa va influenteze relatia. Adica e trecut, lasa-ti-l in urma. Din chestiile prin care e trecut, ea a avut de invatat ceva si in fond si la urma urmei suntem toti oameni, gresim si invatam din greseli. Comunicarea e esentiala in cazul vostru. Iubiti-va mult big grin

| Copiluț a răspuns:

Da, conteaza. ca sa o poti ajuta sa nu mai treaca prin asa ceva, dar in niciun caz nu conteaza cu cati a fost si ce a facut inainte.
Traiesti cu speranta ca nu se va mai repeta nimic rau din trecut.