| MarisAlin a întrebat:

Salut,am o prietena care a intretinut relatii sexuale cu mai multi baietii (5, 6) inaintea mea, asta o face sa fie curva? ...nu a facut.o pe banii,a avut relatii cu ei numai ca ea era mai prostuta si ei au profitat de ea, se baga cu ea doar sa o f***...ea credea ca baietii vor relatie serioasa.

38 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Nu este curva, insa este o fata care are nevoie de cineva care, s-o sfatuiasca sa nu se lase folosita pentru ca, o fata trebuie sa se respecte si sa ajunga sa intretina relatii intime doar atunci cand, are sentimente pentru baiatul caruia i se daruie si care sa stie sa se protejeze pentru a nu-si strica viata, in cazul in care ar ramane insarcinata.
O alta problema este si aceea ca, viata sexuala trebuie inceputa atunci cand ai si maturitatea necesara pentru ati putea asuma si responsabilitatile, trairilor unui adult.
Dupa cate inteleg, voi sunteti adolescente si nu prea cunoasteti baietii cu care va imprieteniti, de aceea va lasati folosite de cei care doresc doar sa intretina relatii sexuale cu voi, fara sa va aprecieze ca oameni si fara sa vrea sa-si faureasca un viitor, impreuna cu voi.
Daca ii esti prietena, sfatuieste-o ca, este pe o cale gresita si ca, drumul pe care a pornit in viata, nu este cel bun.
Un gand bun si multa sanatate.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Doar oamenii incuiati la minte o vor considera curva, NU este treaba NIMANUI cu cati s-a culcat ea, acest lucru NU conteaza, daca doriti usi de biserica, portile mitropoliei sunt deschise si gasiti acolo calugarite cu reputatie nepatata, PUNCT!
Fata isi traieste viata, lucru foarte firesc pentru ca este tanara si este la varsta la care trebuie sa strabata cat mai multe cearsafuri, sa iasa in club, sa se imbete, sa iasa cu fetele in oras. Tu ca prieten NU ai nici un drept sa ii ceri socoteala pentru trecutul ei, NU ai dreptul NICI macar sa indraznesti sa intrebi de trecutul ei, este treaba EI nu a TA, iti convine bine, daca nu iti convine ca a facut cu 5, 6, 7, 8, ...20 inaintea ta, retragete elegant din relatie urgent si invata sa ai mintea mai deschisa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Au prostit o, dar normal ca si ea a vrut asta, nu au obligat o ăia, ca daca ar fi obligat o se numea viol. Restul daca e curva sau nu e strict problema ei, poate tu asa o consideri, dar ea bineinteles ca nu are asa o părere despre ea. Intreaba o, si vezi ce ti va zice. Ce vârstă are ea?

| RAY a răspuns:

Eu personal n-am nimic cu asa zisele curve, las omul sa faca ce vrea, termenul find inventat de urati/urate care le e ciuda ca uni fac sex mult mai des ca ei, ca fata a fost bolovana asa e viata mai gresim mai invatam, poate pune suglet in relatii nu o putem judeca si daca facea pe banii care e faza ce lume rea, daca ar fi intro relatie da e tarfa dar asa e ok, ce ipocrita e lumea uni omoara 3 oamenii gen huidu si nu-i asa condamnat ca fatuca aia

| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz nu poate fi considerata ca fiind curva, dar poate fi considerata ca fiind paralela/tangenta cu inteligenta. happy

| Emilian65 a răspuns:

Nu este curva, ci doar o parasuta.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Emilian65):

Urata gandire, halele maica sfanta

| LoveSleep a răspuns:

Dacă a făcut sex cu ei nu înseamnă că e nici curvă, nici "mai prostuță". Cel din urmă e doar un termen cu care cei ca tine speră 'să o scoată' cumva pe prietena lor.
În plus, de unde știi tu că e "mai prostuță"? N-ai auzit că aparențele înșeală? Și cum mai exact au profitat de ea? Au păcălit-o că are gust de banană?

| Doub a răspuns:

Prostuţă? A fost o fraieră la cel mai înalt nivel.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Doub):

Care este problema, daca fata este amatoare de aventuri doar, te-ai gandit la asta? asta e problema romanilor, numai sa jigneasca si sa judece stiu, mi rusine ca sunt roman

| Doub a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Odododo, hai nu fi trist. sad

| raluk27 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Amatoare de aventuri e tot un sinonim pentru curva. Doar ca suna mai frumos si nu o face pe bani, ci gratis. All inclussive, my friend!

| Oana92 a răspuns:

Din moment ce nu a intretinut relatii sexuale pentru bani sau alte servicii nu se poate numi curva. Cu cati barbati face sex e treaba ei, nu inseamna ca e mai proasta sau mai desteapta decat alte fete.

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

In viziunea ta, numai dacă o faci pentru bani esti curva? Si daca o faci cu toti, gratis, cum te numești?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Oana92):

Bine punctat bravo!

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Habar n-am. Deschisa la minte, libertina, alege tu... Daca in 2016 inca judecam oamenii dupa numarul de parteneri cu care a impartit patul e trist! Fiecare e liber sa faca sex cum si cu cine vrea si asta nu ii defineste caracterulwinking

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Oana92):

Impecabil

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

Ba da. Se numește "femeie de moravuri ușoare".

| raluk27 a răspuns (pentru raluk27):

Si ii defineste caracterul in sensul ca niciodată nu va fi capabila de fidelitate si respect față de partener. Pentru că obiceiurile nu se schimba niciodată. "Libertina", "deschisa la minte", "femeie mandra de sexualitatea ei" sunt niște sinonime mai soft pentru curva. Si o curva mereu se va ascunde sub normalitate, si asa zisa minte deschisa pentru a le determina si a le influența pe toate sa fie la fel si sa nu se simta ea aiurea. Un mar stricat, le va strica si pe celelalte. "Da'ce-are, draga. Du-te cu toti. Nu înseamnă ca ești curva. Esti doar mandra de corpul si mintea ta"

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Gandire de secol XIX laughing O femeie isi poate respecta partenerul si ii poate fi fidela chiar daca inainte de el a avut alti 25. Nu a zis nimeni ca e intr-o relatie in timp ce se culca si cu alti barbati. Sunt chestii diferite. In vremurile in care traim e greu sa pastrezi o relatie, din n motive. Deschide bine ochii si priveste in jurul tau, cate din femeile de aproximativ 30 de ani pe care le cunosti au avut mai putin de 5 relatii (si nu ma refer la chestii de copilasi). E usor sa pui etichete, dar ma intreb ce o fi mai ok, sa fii femeie de moravuri usoare sau incuiata...

Inainte sa sari cu etichetele si spre mine, afla ca nu intru in categoria asta, dar nu inseamna ca daca eu am facut sex cu un singur barbat pana acum, cele care schimba unul pe noapte sunt intr-un fel sau altul. Din moment ce nu fac rau nimanui de ce ar fi treaba mea sa le gasesc o eticheta?

Si apropo, ce inseamna „normalitate"? Cati parteneri e „normal" sa ai? laughing

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

Gandire de secol XIX
Si aia de secolul XXI? Cum e? Sa ti-o tragi cu toti? Homosexualitate? Mai scutește-mă de textele asta cu femeia libertina! Cu asta se consoleaza ele, ca sa mearga mai departe. Un hot va zice ca nu fura, ci imprumuta. Din cauza asa zisei tale mentalitati moderne, cum mai faci diferența între o tipa cuminte si o curva?
Ideea e alta, dar se pare ca nu ai inteles-o: a te culca cu toti pe care ii intalnesti nu se rezumă doar la raportul fizic, ci are si alte implicatii. Ca femeia respectivă nu are respect de sine, nu are standarde, ca accepta sa fie tratata ca pe un obiect sexual, ca accepta sa fie dorita doar pentru corp, nu si pentru alte calități (ea in sinea ei se simte mega folosita, dar in fata prietenelor "eu sunt femeia alfa, eu ii folosesc pe barbati. Ce sa zica? Ca ala de ieri i-a tras-o si nu a mai sunat -o?), înseamnă ca in afara de sex nu are altceva de oferit, iar in timp cand se priveste in oglindă, ii e sila de ea însăși. Pana si barbatii au standarde si nu fac sex cu oricine.
Sa crezi ca o curva odata aflata într-o relatie, va fi fidela, e o mare prostie. E o naivitate si o cretinitate absoluta. Si-au mai luat barbatii tepe de-astea laughing
Toate femeile de 30 de ani pe care le cunosc, au avut maximum 3 relatii de lunga durata.
Daca tu, care ai făcut-o cu un singur bărbat, te consideri egala cu o curva, te priveste. Si apropo, tu, care ai o gandire de secol XXI, cum de te-ai rezumat la un singur bărbat?
Nomalitatea o apreciaza fiecare femeie cu educatie si cu bun simt. Daca ai 19 ani si deja ai facut-o cu 8, nu prea mai e normal. Dar sa o faci cu o suta si sa afirmi "eu nu sunt curva, pentru ca nu o fac pe bani", e o idiotenie.

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Nu ma compar cu nimeni din punctul asta de vedere, e vorba de alegeri si e treaba fiecaruia cum isi face viata. Exista alte criterii in functie de care ma compar cu alte persoane. Asa ca da, pot sa fiu egala cu una care a facut sex cu n barbati, ca nu e asta un criteriu de selectie. Iar eu m-am rezumat pana acum la un singur barbat pentru ca s-a nimerit sa tina relatia, asta nu inseamna ca acelasi lucru il voi spune cu siguranta peste 10 ani. Nu am de unde sa stiu cum o sa fiu atunci. Dar eu una consider ca din moment ce nu o faci pe bani, nu ai o relatie stabilia si nu destrami intentionat familii este perfect ok sa faci ce vrei si cu cine vrei in pat!

Dar in fine, crezi ce vrei. N-are rost... oh go on

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

Asa sa-i spui si fiicei tale, când o să ai copii happy

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

Uitasem... Daca ai prietene, lasa-ma sa-ti spun ca genul tau de amica e foarte periculos. Mai ales pentru fetele singure... Tu ai prieten, esti combinata, dar in loc sa le spui ce mișto e sa ai o relație stabilă, sa ai planuri de viitor, când stai la vrăjeală cu prietenele "lasa fata, daca iti place tipul, fa-o. Doar nu dai in cap nimanui, nu destrami familii. Traieste clipa. Mai bine sa o faci cu unu care-ti place."
Si după ce aia e lasata cu ochii in soare, iti place sa afli detalii, iti place sa o "ingropi", te simti bine ca pe tine te așteaptă cineva acasa, si ea inca o arde cu diversi. Esti din aia buna la instigat, dar tu n-ai face-o.

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Asta ai inteles tu? Serios? Trist...

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

Trista e mentalitatea ta legata de sex, de toate pentru toți.

| raluk27 a răspuns:

Înseamnă că e proasta.
Daca face sex din prostie, nu doar pe bani, pe lângă curva, e si proasta. 2 in 1, la pachet promotional. Acum sunt 5, 6, dar viata-i lunga.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru raluk27):

Trist asa gandire ingusta, halele maica sfanta, tipic romanesc, ne meritam soarta

| raluk27 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Halele, Maica sfanta! Sa ma scuzi dacă nu mă culc cu 100, ca sa demonstrez cat sunt de moderna in gandire.

| Rakanishuu a răspuns:

Probabil ca deja stiu multi baieti despre aventurile ei si vor continua sa o fraiereasca prin oferte false de relatii.
Imi pare rau pentru ea, sincer. Dar si-a facut-o singura.

| Negoiu a răspuns:

Depinde ce vârstă are, termenul de „curvă" în accepţiunea discuţiei noastre nu înseamnă numai persoana care o face pe bani ci şi o desfrânată, o imorală sau o adulteră. Atâta timp cât este cu acceptul ei are dreptul să facă ce vrea, poate nu o interesează reputaţia! Acum fetele au devenit mai „uşoare", unele se fwt în gură dar pentru că mai au o pieliţă (medical fiind fete mari) se mai consideră ...virgine!

| MarianaNiculescu a răspuns:

Teoretic nu este curva, dar ti-as sugera sa nu mai pui intrebari de astea pe TPU, deoarece mai sunt si copii de 10-11 ani care se uita pe acest site.

| LoveSleep a răspuns (pentru MarianaNiculescu):

Singurul copil de aici ești tu. În plus, ce îți spune "Dragoste și Sex"? Credeai că se vorbește despre Violetta aici? Întoarce-te la păpușile tale.

| MarianaNiculescu a răspuns (pentru LoveSleep):

Baiatu', am 14 ani. Si eu nu m-am luat de tine. Dupa cum se vede, tu cred ca esti copilul de aici. Si se vede ca nu esti educat.

| Andromeda2213 a răspuns (pentru MarianaNiculescu):

Tu la 14 ani ce naiba esti mai matura lu peste sarat rolling on the floor

| Tiby04 a răspuns:

Teoretic nu este curva si practic este oala, nu are nici rost nici sens intrebarea ta, daca fatuca e proasta sa fie sanatoasa, daca ii esti prieten o poti sfatui pe tema asta, banuiesc ca stii ce sa ii spuiwinking

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Tiby04):

Cu ce DREPT o faci oala? Nu iti este rusine? Fata isi traieste viata la maxim nimeni NU are dreptul sa o judece

| Tiby04 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Am spus adevarul, vad ca nu esti in grad sa stii ce inseamna a judeca o persoana