| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am o prietena de 5luni, o iubesc si tin la ea foarte mult, si ea imi spune acelasi lucru.noi ne stim mai demult, si intotdeauna am fost asa ceva mai mult decat prieteni, daca ma intelegeti.Simt ca nu vreau sa o pierd niciodata, chiar nu as putea fi cu o alta fata, pentru ca niciuna nu-i ca ea.credeti ca este posibil sa fim impreuna 4ever?laughingpoate vi se v-a parea o tampenie,da vb serios, fara intrebari in ce priveste varsta, va rog.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Buna.
Bineinteles, sunt multe cazuri care raman impreuna din adolescenta.
Important este sa existe comunicare si respectul reciproc!
Tu nu-ti face planuri, pentru ca nu se stie ce va urma pe ziua de maine.
Ai incredere in prezent, traieste clipa de azi si bucura-te de iubire si de prietena ta! Pretuieste-o!

Take care, iubiti-va!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Asta depinde. E normal ca la inceput sa ai aceasta senzatia, sa nu-ti poti imagina un sfarsit, dar vei vedea ca pana la urma tot va intervenii monotonia, si te vei plictisii intr-un fel de ea. Sau asta va fi cazul ei. Nu prea exista dragoste 4ever, mai ales daca sunteti mici. Insa, e frumos sa visezi, asa ca bucura-te de momentele frumoase cat mai tin, ca dupa o sa-ti para rau, si-o sa-ti aduci aminte de ele cu regret. happy Din experienta ti-o spun.
Succes!

| yourFanta a răspuns (pentru Adry05):

Mersi

| yourFanta a răspuns (pentru Adry05):

Deci,pana acum eu nu pretuiam fetele, nu intram in disperari dupa ele, nu le ridicam in slavi(nici nu imi bateam joc de ele) si nu imi pasa deloc daca ma desparteam de ele, dar acum...

| Adry05 a răspuns (pentru yourFanta):

E bine. ITi doresti sa traiesti ceva frumos alaturi de ea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este posibil daca va iubiti si va respectati.

| December a răspuns:

Pai de ce nu? Daca relatia rezista aveti sanse mari nu?winking Asa ca: iubiti-va mult big grin

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Nu se stie niciodata ce intorsatura ia viata. crede-ma. asta credeam si eu acum o luna. dupa 2 ani de relatie in care simteam acelasi lucru, ca el e perfect si nu vreau altul, totul s-a terminat intr-o fractiune de secunda. asta fiind decizia lui. poate aveti noroc, eu stiu, sa stiti cum sa va tineti aproape si cel mai important sa aveti incredere unul in celalalt