| Gogoasa24 a întrebat:

Salut, am o problema, eu am avut preputul blocat de fimoza dar s-a rezolvat fără operație. Intrebarea mea este, penisul meu a crescut doar 13 cm și am 19 ani o sa mai crească oare, sincer? Nu vreau răspunsuri din auzite doar.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam intre 16-si 18 nu cred ca o sa iti mai creasca.conteaza mai mult grosimea decat lungimea si calitatea nu cantitatea, penisul este determinat genetic.

| Gogoasa24 explică (pentru anonim_4396):

Da dar încă cresc în înălțime

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu mai are cum. In inaltime mai cresti, penisul nu mai creste, nu au nicio legatura. Oasele ti se mai pot dezvolta, dar faza e ca in penis nu e niciun os. Acesta se cam opreste din dezvoltat la maxim 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti grasut si slabesti vei observa ca penisul va parea mai mare

| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvoltarea si cresterea in lungime a penisului se termina in jurul varstei de 16 ani cu o posibila abatere in plus de 1-2 ani insa doar in cazul in care baiatul intra tardiv in perioada de pubertate, adica la o varsta putin mai mare si din acest motiv intreaga lui dezvoltare fizica este intarziata intr-o anumita masura. Insa in mod normal cresterea si dezvoltarea penisului se definitiveaza in jurul varstei de circa 16 ani. Sanatate!

| Goete a răspuns:

Câte probleme faceți când în realitate nu aveți nicio problemă!
Dar bineînțeles gândind așa problema există în interiorul vostru și vă poate influența enorm.
Oare de ce nu te întreb dacă mărimea piciorului e destulă pentru ca să poți face pași sau mărimea mâini ca să poți lucra?