| hx4er a întrebat:

Cum rezolv fimoza in afara de operatie? Este vreo crema sau ceva care largeste preputul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate o fata te-ar ajuta.

| MValentin a răspuns:

Da sunt creme pe baza de steroizi (daca am inteles bine) mai exact,, propionat de clobetasol 0, 05% unguent,,. Dar trebuie neaparat inainte sa iti recomande cineva, un medic urolog.
Si pe de alta parte sunt acele exercitii de stretching de după un dus cald asupra penisului, ajuti usor acea deschizătura a penisului sa se lărgească cu degetele si tragi cu simti fara sa te mutilezi.
Ai grija cu acea piele! Asa am patit si eu, si cand am facut sex fara perzevativ mi s-o rupt o parte din preput, si m-o tinut o durere ascuțită o săptămână

| hx4er explică (pentru MValentin):

Medicul urolog mi-a spus ca trebuie operatie...dar am sa incerc sfatul tau