| luik a întrebat:

Salut.am o problema..foarte demult am cunoscut un baiat..foarte cuminte,de treaba, bun la inim, linistit...noi am inceput sa ne intalnim, dar eu ma gindeam la fostul, apoi au trecut vreo10 luni si eu l-am uitat pe fostul,iar iubi acesta a inceput sa se schimbe inspre rau,se facuse mai indiferent dupa un an noi niam despartit, el si-a gasit pe alt cineva dar totusi imi mai scrie si niam inteles sa raminem prieteni, dar eu nu ii scriem daca imi scria el eu ii raspundeam si atit. apoi am incept sa ne vedem si mi-a propus sa ne impacam si am spus ca sunt de acord dar a 2 zi niam inteles ca raminem doar prieteni. dupa vreo 4 luni s-a despartit de acea fata si iar a inceput sa imi daiei invitatie de prieteni, noi vorbim des ne ajutam, si chiar am vorbit pe tema de impacare dar a spus ca nu e gata la asa ceva ii e frica ca sa nu ne certam, dar eu as vrea sa fiu cu el...ce pot sa fac? cum as putea ca sal intorc? as vrea sa umble din urma mea

Răspuns Câştigător
| Denisadeny1 a răspuns:

Poi de exemplu poti sal cuceresti in mai multe feluri :acceptai gusturile, petreci mai mult timp cu el si poate in timp o sa va combinati.

11 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

Un baiat cu toate mintile pe faza nu isi gaseste peste o saptamana alta prietena dupa ce s-a despartit de "iubita". Nu cred ca te iubeste, pur si simplu e in cautare si nu vrea sa ramie SINGLE happy

| luik explică (pentru Annim):

Poate,dar stii eu am luat decizia ca as ne despartim, apoi el mi-a spus ca sa ma faca geloasa.....nu stiu ce sa cred

| Annim a răspuns (pentru luik):

Pai e simplu,, la inceputul romanului vostru tecomportai cu indiferenta fata de dinsul fiindca inca il mai iubeai pe fostul. el si-a dat seama ca il ia-i prea tare peste picior si te-a lasat, poate te iubea cu adevarat insa nu-ti putea suporta glumele proaste pe seama lui, de aceea s-a schimbat spre rau, si a decis sa te lase si cit mai rapid sa scape de tine (cu motivul sa te uite). Probabil te iubeste daca zici ca-ti scrie isa in acest caz tu esti vinovata nu el.

| luik explică (pentru Annim):

Eu l-am lasat...eu am luat decizia ca sa ne despartim...cum crezi cum as putea sa fac sa intorc totul inapoi, sa fiu din nou cu el?

| Denisadeny1 a răspuns (pentru luik):

Poi incearca sa-l cuceresti si sa-i spui ca ai gresit ca ai ras de el si spune-i adevarul... daca il iubesti ff mult

| luik explică (pentru Denisadeny1):

As vrea, dar sunt o persoana foarte inchisa cit de tare nu as iubi persoana eu nu pot sa-i spun... poate mai sunt si alte modalitati de al cuceri

| Denisadeny1 a răspuns (pentru luik):

Poi de exemplu poti sal cuceresti in mai multe feluri :acceptai gusturile, petreci mai mult timp cu el si poate in timp o sa va combinati.

| k_7073 a răspuns:

Tine minte... pentru baieti borcanul cu bomboane interzisa e cea mai tentanta, o sa moara luptand pentru borcanul ala (asa de prosti suntem noi barbatii), daca stii sa exploatezi ce ti-am zis poti cuceri pe oricine!

| PuFaRiNaIsThEoNe a răspuns:

Eu zic sa nu cazi in capcana lui pentru ca el dupa spusele tale s-a schimbat in rau si acum merge din floare in flore ..eu zic sa numai ii raspunzi.Succes!

| Denisadeny1 a răspuns:

Eu cred ca el nu te iubeste pentru ca daca te iubea nu isi gasea pe altcineva peste o saptamana., sau a vrut sa te faca geloasa.Eu iti propun sa nu-i arati atat de mult iubirea fata de el, pentru ca atunci el o sa te faca sa suferi...

| luik explică (pentru Denisadeny1):

Stiti am facut o greseala mare..cind ma iubea eu ma rideam de el, imi bateam joc de el, il luam in ris, il faceam sa sufere..si acum eu nu ii arat ca il iubesc.el crede ca imi este indiferent de el.dar as vrea sal intor...

| nafets a răspuns:

Fii atenta cauta alt prieten casa umble din urma ta succes