| miseintamplalucruriciudate a întrebat:

Salut.Am o problema imensa ( cel putin pentru mine este imensa ). Eu am fost pana de curand un tip extrem de coleric ma contraziceam cu toti profesorii si nu eram de acord cu nimic, nici nu stiu cum de am atat de multi prieteni. Din acest motiv consideram dragostea o tampenie si ceva ce nu poate afecta un om cu capul pe umeri.Acum cateva saptamani s-a intamplat ceva cu mine si de atunci sunt intr-o stare ciudata, nu mai pot sa mai gandesc logic, nu mai pot sa dorm, sunt praf.Profa de franceza, dupa a 74 gluma despre ninsoarea de afara ( flocons de neige )m-a mutat langa colega cu care nu prea am avut de a face in 3 ani si jumatate de liceu.Am inceput sa vorbesc cu ea, si timp de 30 de minute am ignorat ora complet fiind ocupati sa ne simtim bine. Una dintre probleme este ca ea este complet opusul meu.Este cea mai cuminte si linistita fata, nu vorbeste urat, nu adreseza o jignire nici macar in gluma si abolut nimeni nu are nimic rau de spus despre ea. A doua problema este ca, contrar firii mele, ma pierd in momentul cand vreau sa-i zic ca imi place de ea sau cand vreau sa-i cer numarul de telefon si nu stiu cum sa trec peste acest impediment. Pur si simplu nu sunt capabil sa-i zic ce gandesc.Probabil subconstientului meu ii este frica de un refuz atat de mult incat ma impiedica sa mai vorbesc.Cum pot sa rezolv problema asta?

Răspuns Câştigător
| Violetta2303 a răspuns:

Pai.in primul rand este de obicei o poblema pe care baietii nu o prea povestesc dar fetele se lovesc de ea mereu.in al 2 rand este foarte dulce sa vad ca mai sunt si baieti care simt ceva laughing si acum pdespre poblema ta spui ca va intelegeti mine. uite icepe sa ii zici ca iti place o fata din calasa dar ii spui cine e daca promite ca nu zice nimanui si dupa ii dai date cen culoarea ochilor ei culoarea parului litera cu care incepe numele ei si o pui sa zica prin eliminare va ajunge la numele ei si nu e ca si cum i-ai spus tu e ca si cum si-ar fi dat ea seama insa ai grija uneori daca va comibati si dupa va certat va fi urat pentru ca tu fiind o fire glumeata o vei face sa se simta prost cu glume proaste PS: asta s-ar putea intampla si daca ea te refuza.:* succes.sigur o sa te placa daca esti un baiat glumet vei reusiwinking

4 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Esti indragostit,trebuie sa fii barbat,si sa iti iei inima in dinti,opusul da pare ciudat dar nu este, de obicei fetele rele prefera baietii buni, fetele bune prefera baietii rai si tot asa in cazul tau e logic!

| Elena1234456 a răspuns:

Pai primul pas ar fi sa iti invingi teama.Ea nu poate sti de ce ii ceri numarul,si este normal sa mai discuti cu ea. Dupa, incet incet, o sa prinzi curajul necesar.Succes:*!

| Mike959 a răspuns:

Oricum nu ai avut nimic ce poti sa pierzi acum, spune-i ceea ce simti!
Invinge-ti teama! Bafta

| JustThat a răspuns:

Sunt multe situatii asemanatoare
Eu zic sa incerci sa te schimbi tu putin
Sa mai vorbesti cu ea sa vezi daca te place
Si in cele din urma sa incerci
Spune'i ce simti
Poate nu te va refuza happy