| dany_8792 a întrebat:

am si eu o intrebare. de cand am facut sex cu prietena mea nu ia mai venit ciclu deloc. ar putea fi o dereglare? e bine sau rau? ea era virgina. totul s-a intamplat acu 1luna si vreo 4-5 zile. neam si protejat! ast raspunsuri.
multumest anticipat

Răspuns Câştigător
| username23 a răspuns:

Dany, poate sa fie o dereglare ca si-a inceput viata sexuala. Ceva s-a schimbat in organismul ei si de asta mentruatia poate sa intirzie. Dar daca ai ejaculat in ea atunci probabil sa fie insarcinata. Eu zic sa faca ea un test. Sper ca te-am ajutat cumva cu raspunsul meu! Bafta!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posiil sa fie o dereglare severa. Oricum, e cazul sa-si faca un test de sarcina (riscul e mic, dar nu zero) si apoi sa ajunga urgent la ginecolog.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca are o varsta frageda,da, poate fi vorba de o dereglare, insa menstra nu ar trebui sa intarzie mai mult de o saptamana.

Ma face sa ma intreb daca nu cumva protejatul vostru nu a fost tocmai protejat.Trebuie sa fiti si foarte atenti la igiena.

| elena a răspuns:

Da-mi, te rog, un mesaj privat pentru mai multe amanunte, te voi lamuri, in problema ce te framanta.

| pinkflower a răspuns:

Pai totusi v-ati protezat voi cat v-ati protejat dar poate in timp s-a rupt prezervativul si voi nu atistiut si ati continuat. La asta te-ai gandit? Zi la prietena ta sa mearga de urgenta la doctor si sa faca tesutl de sarcina ca nu cumva sa fie insarcinata. Era o responsabilitate sa ai grija de ea iar tu ...nici nu ti-a pasat. De acum sa ai grija si cum te protejezi. Sper ca te-am ajutat cu ce am putut. Bafta!

| adina_8849 a răspuns:

Sa faca un test de sarcina.si da e posibil sa fie si o dereglare.sa inteleg ca voi de 1luna si ceva nu ati mai avut contact sexual? naspa.

| newname a răspuns:

Felicitari vei fi taticbig grin

| gabitza_4576 a răspuns:

Pai. mai bine faci un test de sarcina sa fii sigurawinking ar putea fii si o dereglare...

| eu_5690 a răspuns:

Ar putea sa fie o dereglare sau ar putea sa fie insarcinata.
dar nu vreau sa te alarmez. cred ca cel mai bine este sa mergeti la doctor.

| Evangelina a răspuns:

Ar putea fi insarcinata, cel mai posibil lucru, Na-s crede ca-i o dereglare