| blonda496 a întrebat:

am si eu o mica problemabig grin.acum un an am avut o relatie cu un baiat care era mai mare ca mine.niste persoane s`au bagat intre noi si ne-am despartit[a aflat niste chestii despre mine din trecut. s`a suparat pe mine, mi-a zis ca nu vrea sa ma mai vada, urat rau de tot]. pana acum o saptamana am avut o relatie cu un baiat(si am incercat sa il uit pe fostul`) dar dupa ce ne-am despartit. s`a cam ales prafu` de faza cu uitatu`` pe fostul.Pe fostul nu l`am mai vazut de aproximativ un an.decat odata cand eram in masina(si el s`a uitat asa de frumos la mine si mi-a zambit:X).
M`am hotarat sa il caut.sa vorbesc cu el.doar atat, dar eu nu am nici un nr de telefon d`al lui.si am vb cu fratesu sa ii zica daca imi da nr de tel pentru mine, i-am dat si un mail(dar nu mi-a raspuns)...si i-am dat un msj pe nr pe care il mai stiu si acum pe de rost dar am inteles de la unu din verisorii lui ca nr a ajuns la maica`sa.Acum nu prea stiu ce sa fac, credeti ca mai am o sansa, oare vrea sa imi dea nr d tel? Cateva detalii despre el. e scorpion(pentru cei care cunnosc zodia asta), si e tipul de persoana care cauta intodeauna ceva nou. Sper sa ma puteti ajutabig grin
Si va rog, fara raspunsuri uratesad

Răspuns Câştigător
| simona_3709 a răspuns:

Nu vreau sa iti distrug visele dar, ce rost are sa continui cu asta daca lui nu-i mai pasa?
Adica, fiecare are orgoliu, madrie, tind sa cred ca tu esti o fata cu orgoliu. Nu trebuie sa permiti sa fi calcata-n picioare. nu cred ca vrei sa fi dezamagita de un "Nu".
Cel mai bine ar fi sa te impaci cu asta si sa realizezi ca S-A TERMINAT...Pana la urma dragostea e ca o punga de cipsuri. dupa ce o termini nu mai poti sa o umpli. TREBuie sa-ti iei alta. happy
deci concluzie : Pastreaza amintirile frumoase din dragostea asta. dar nu te mai gandi la el laughing Stiu ca o sa fie cam greu, iti zic asta din propria experienta dar, dupa o perioada o sa uiti happy

Numai bine big hug

6 răspunsuri:
| Bunny a răspuns:

Din moment ce pe el l-a deranjat ceva din trecut (care nu avea legatura cu el si nu il afecta) inseamna ca nu te merita.De ce acum tot tu sa il cauti? Chiar si el daca te'ar cauta, tu nu ar trebui sa mai vorbesti cu asemenea persoane.Totusi sa termine o relatie din cauza a ceva ce s-a intamplat cu ceva timp in urma, nu mi se pare un baiat care ia relatiile in serios.Nu cred ca e prea maturizat daca face dastea.Si daca nu ai reusit sa il uiti pana acum nu inseamna ca nu o sa il uiti niciodata.Stai linistita ca o sa intalnesti un baiat care sa iti faca inima sa tresara numai cand ii vei auzi numelelove struck si o sa uiti de fostul'. Pana atunci nu te grabi si nu te mai gandi asa intens la el. happy

| bianka93 a răspuns:

Pai. ew nu cred ca mai poti face nimic, poate el nu mai vrea sa diskute ca tine, poate si-a gasit pe altcineva si a inkerkat sa te uite, ew cred ca ar trebui sa treci peste si sa iti cauti pe altcineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, zodia din cite am auzit, e groaznica, insa conteaza mult caracterul omului, este mai presus caracterul decit zodia. Important este sa il gasesti si sa afli cine v-a facut rau, voi doi trebuie sa tineti impreuna. Multi oameni sunt invidiosi si va vor raul, asa este citeodata. Clarifica situatia cu el si vezi exact ce s-a vorbit despre tine si daca e adevarat. Daca e adevarat atunci spune-i ca asta a fost intrecut si ca de acum in colo nu se va mai intimpla asa ceva si tine-te de cuvint.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci o zic sa nu il mai cauti ca e un bulangiu. dar ma poti cauta pe mine la harachiri_2000 sunt in aceeasi situatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca simti in continuare ceva puternic pentru el continua sa lupti, dar daca la ce urmeaza sa faci pentru el si nu iti va da nici un raspuns inseamna ca nu il mai intereseaza persoana ta

| Aandreea_7931 a răspuns:

Parerea mea este sa iti vezi de viata ta...incearca sa privesti in viitor nu in trecut, iar amintirile se inlocuiesc cu altele.Gandestete ca undeva se gaseste si baiatul care te va face fericita