| Awkesna a întrebat:

Heiii am fost cu un tip o luna, acesta fiind mai mare ca mine (major), e la facultate, mi-a batut apropo ca vrea sa o facem, dar eu nu am acceptat avand aceasta varsta si o relatie de abia la inceput, nici nu imi cunostea parintii dar in schimb pe fratesu care era in clasa cu mine, de aici a inceput totul... cand a aflat ca sunt cu fratesu a facut un scandal si injura, 2-3 zile am mai dus-o bine cu el (fostul) pana cand intr-o zi mi-a spus ca s-a certat cu fratesu din cauza mea, dupa vreo 5 zile a venit in discutie tot subiectul "noi" si mi-a zis ca s-a despartit de mine deoarece sunt prea mica pentru el, nu e constient de ceea ce face si ca nu am vrut sa o fac cu el, i-am zis : daca stiai ca nu sunt disponibila sa fac anumite chestii, de ce ti-ai batut joc de mine, de ce am mai fost impreuna, si imi spune ca ma placea. Am vorbit cu o colega de clasa, ea stia ca eram foarte trista din cauza despartirii si mi-a spus ca a vorbit cu el si i-a spus ca se impaca cu mine dupa ce se potolesc apele :-|, si ce sunt total confuza, ne intalnim intamplator pe drum, chiar si azi, era sa ne sarutam, dar din pacate a sunat telefonul meu, stie ca vreau sa ne impacam, dar nu spune nimic, sincer nu stiu ce sa cred, ce sa fac, ce sa spun, niste sfaruri?puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Faptul ca esti de aceeasi varsta cu fratele lui,l-a adus la realitate,l-a trezit,a devenit constient SI de varsta ta si,brusc,a realizat ca nu e tocmai potrivit sa-ti ceara sa faci sex cu el!
Acum,isi rumega dezamagirea,pentru ca e dezamagit de el,nu de tine.
Lasa-l sa-i treaca,da-i timp si,daca te place cu adevarat,fii sigura ca va reveni la tine,cu mult mai multa grija si atentie,de data asta.
Asteapta doar si da-i timp.
Dar nu prea mult!
Iar in privinta sexului,baietii cer,fetele refuza, e o lupta muta in care castiga cel care nu se grabeste, nu uita asta!
Sa ai grija de tine si alunga tristetea, la varsta asta ochii tai trebuie sa luceasca de ras, nu de lacrimi!

11 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Sexul e necesar intro relatie. faci ceea ce simti

| Awkesna explică:

Scuzati-mi greselile gramaticale dar telefonul meu nu merge cum trebuie sad

| BonneLess a răspuns:

Cu baieti care dupa o luna iti propune sa ti-o traga sa nu te incurci niciodata. Sunt niste falsi care profita ca sunt si ei mai mari si se cred printi, nu toti mai sunt si exceptii. Las-o mai moale cu baiatul asta si cauta-ti unul care sa te aprecieze si sa te respecte.

| BonneLess a răspuns (pentru BonneLess):

Baietii*

propun*

| Azµre a răspuns:

Nu merită. Atâta timp cât îți cere și nu te respectă nu văd ce relație ai putea avea cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu te merită, dacă te-ar respecta, nu ţi-ar cere s-o faci cu el.
Te pup!

| Alexaaxc a răspuns:

E prima oara cand o faci? Trebuie sa fie ceva special, cu cineva in care ai incredere. Daca dupa o relatie d eu luna si niste scene de gelozie tu crezi ca e persoana potrivita...nu am ce comenta. Mia bine gasesti pe cineva de varsta ta si cresteti impreuna ca sa evoluati frumos, fara sa faci ceva ce ai putea regreta mai tarziu. Poate ca tu simti ceva pentru el, dar eu in locul tau as cauta o relatie cu o persoana mai mica, de aceiasi varsta ca sa poata inteleaga prin ce treci. Gandeste-te doar ca el e la facultate, e major, probabilitatea e mica, ai tu incredere ca te va astepta el pe tine in caz ca vei refuza sa o faci? Balta e plina, coboara cu picioarele pe pamant. Vei suferi acum daca renunti la el, vei suferi enorm daca o sa te impaci cu el si veti fi incompatibili din unele puncte de vedere cum ar fi sexul, vei suferi daca te vei impaca cu el, veti face sex si vei constata ca nu e el persoana potrivita. Orice ai alege, eu doar ti-am spus o parere si iti urez succes

| Robin0744 a răspuns:

Sexul e necesar, dar ortografia e ruptă din rai!

| Awkesna explică (pentru Robin0744):

Am mai spus odata, cand am scris intrebarea eram pe telefon, iar acesta nu merge tocmai cum ar trebui.

| ScarRz a răspuns:

Nu te impaca cu el nimic nu va fi ca si la inceput, un baiat care iti cere sa o faci cu el din prima luna te crede ori proasta, ori curva si nu te iubeste

| qarim a răspuns:

Dar tu cati ani ai?