| Beyourself1245 a întrebat:

Am si eu o problema...
Am o prietena si de cateva zile/o saptamana este cam nefericita. Eu la 19 ani ai mei am inceput sa am probleme cu erectia, cred. De fiecare data cand vreau sa fac dragoste cu ea imi cam "moare"... Nu stiu ce sa mai fac, primele saptamani a fost ok, dar dupa a intervenit problema asta. Eu lucram la o casa de pariuri si aveam program non stop, posibil din cauza oboselii si stresului sa mi se intample chestia asta? Am facut analize si mi-a iesit decat lipsa de vitamine si calciu. Si inca ceva, tot nu mi s-a rupt frenul acela nenorocit, e vreo problema? Si mai vreau sa va spun ceva, dar e cam rusinos. La 19 ani ai mei mi se pare ca am penisul cam mic, mai ales cand e normal. Va rog sa ma ajutati, ofer fundă!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Eu lucram la o casa de pariuri si aveam program non stop, posibil din cauza oboselii si stresului sa mi se intample chestia asta?
Raspuns : In mod absolut sigur trebuie sa-ti schimbi stilul de viata pentru ca organismul tau sa fie cat mai... odihnit. Doar in astfel de conditii activitatea sexuala va redeveni performanta.
2.) Si inca ceva, tot nu mi s-a rupt frenul acela nenorocit, e vreo problema?
Raspuns : Roaga-te la ''al de sus'' sa te aiba in paza lui, pentru a evita nefericita situatie de a se rupe frenul penian, adica acea ''ata'', ''frau'', ''capastru''cum este numit in termeni populari. Te invit sa citesti urmatorul raspuns pentru a intelege rostul si rolul frenului penian. : https://www.tpu.ro/......a-ata-aia/
3.) Si mai vreau sa va spun ceva, dar e cam rusinos. La 19 ani ai mei mi se pare ca am penisul cam mic, mai ales cand e normal.
Raspuns : In privinta marimii penisului tau, daca este mic sau suficient de mare incat sa poti satisface o femeie, este important sa stii/sa cunosti urmatoarea informatie; adancimea MEDIE a vaginului relaxat este de 9-10 cm si doar daca excitatia devine foarte intensa, doar atunci lungimea vaginului, adica adancimea poate sa se mareasca incat uneori sa devina chiar si de 12-14 cm. Reiese cat se poate de clar si de cert ca un barbat care este dotat cu un penis de 13-14 cm, este perfect capabil si reuseste sa satisfaca pe deplin si garantat minim 8 femei din 10. Si in plus, ar fi bine ca niciodata sa nu uiti ca mai esti dotat si cu : degete, buze si limba pe care le poti folosi de cele mai multe ori. :D Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

1. Cel mai probabil e de la oboseală și stres.
2. frenul NU trebuie să se rupă - e o mare tâmpenie gogorița asta cu „ruptul aței"!
3. Penisul nu trebuie să fie musai mare (iar dacă e destul de gros, nici nu se observă că nu e foarte lung), ci foarte jucăuș.

| Emilian65 a răspuns:

Lipsa erectiei nu este din cauza ca nu ti s-a rupt frenul. Este din cauza oboselii, a stresului si a numarului mare de acte sexuale pe care le ai cu iubita ta.

| ywar a răspuns:

Experienta putina... asa e la inceput.
Vrei sa ti-o incep eu? Te ajut? E vreo crudaciune?