| Marbella188 a întrebat:

Cum pot sa il dezvirginez pe iubitul meu? A mai avut contacte sexuale si cu altele inaintea mea, dar degeaba. Ata aia tot e acolo. Hellp?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a NU mai debita INEPTII in privinta acelei formatiuni care este absolut normal sa existe pe orice penis clinic sanatos, citeste cu multa atentie urmatorul raspuns pentru a intelege si tu ce reprezinta frenul penian denumirea in termeni medicali iar in termeni populari este denumit :''ata'', ''frau'' sau ''capastru''
Frenul adica ''ata'' unui penis SANATOS d.p.d.v medical, ramane INTREG/ INTACT intreaga viata in cazul a circa 80-85% dintre barbati. Daca pana acum nu te-ai informat CORECT, trebuie sa stii ca acea "ata" a carei denumire corecta in termeni medicali este aceea de FREN penian, reprezinta de fapt o teava, un fel de tub/teaca subtire constituit dintr-un tesut dermatic ce leaga preputul (pielea care acopera capul) de partea sa inferioara a glandului, permitandu-i astfel preputului sa fie mobil, incat sa se poata realiza acoperirea si decalotarea glandului (capului). Bineinteles ca frenul ("ata") se poate rupe insa acest lucru se poduce/se intampla numai/doar atunci cand tesutul din care este formata acea teaca/teava, este atinsa de anumite afectiuni sau de o anumita boala si devine slabita si rigida. Frenul penian sanatos NU se rupe niciodata si va ramane intreg, poate putin intins/alungit pe durata intregii vieti. Acest lucru se produce si este valabil in cazul a circa 4 din 5 barbati activi d.p.d.v. sexual pe intreaga durata a vietii lor. Prin ruperea accidentala sau chiar intentionata dar iresponsabila a "atei", respectivul baiat/barbat NU se dezvirgineaza ci devine posesorul unui penis INERT, lipsit de sensibilitate si excitabilitate. Este bine sa stii ca prin acea teaca care este de fapt o "teava/un tub" trece un vas de sange important care iriga suprafata fina si super sensibila a glandului (capul penisului). In cazul ruperii frenului se rupe automat vasul de sange care trece prin interiorul frenului, si drept urmare se intrerupe/dispare irigarea supafetei penisului cu sange. Din acest motiv piele fina care acopera glandul se zbarceste si isi pierde luciul, elasticitatea, excitabilitatea, dar mai ales dispare sensibilitatea oferita de senzorii existenti in acea portiune de pielea fina a glandului. Acest lucru este un fapt foarte bine dovedit, fiindca se produce in cazul barbatilor al caror penis este circumcis, si din acest motiv lipsit de sensibilitate. Acceseaza si urmatorul film educational pentru a vedea unde este situata si cum arata acea ''ata'' a carei existenta este extrem de necesara. https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg
Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

AȚA AIA NU TREBUIE SĂ SE RUPĂ. Eu nu înțeleg de ce aveți impresia că ar trebui să se rupă, e efectiv PIELE

| mihai69 a răspuns:

Nu poți. Nu de alta, dar nu poți DEZVIRGINA pe unul care deja a făcut sex, deci NU mai e virgin. E ca și cum ai vrea să desigilezi un plic deschis...
PS „ața" aia așa trebuie să fie, acolo e locul ei - nu „dispare" după ce intră veverițoiul în scorbură.winking

| Emilian65 a răspuns:

Nu te stradui sa-i rupi ata. Multumeste lui Dumnezeu ca nu s-a rupt ata, asta inseamna ca are un penis sanatos si iti poate oferi satisfactie sexuala oricand doresti.

| minrest a răspuns:

Nu este nici o ata acolo, incearca la mercerie. Frenul penian NU trebuie sa se rupa. Chestia cu ruperea atei este din folclorul copiilor, care cred ca trebuie sa existe un echivalent al deflorarii la baieti. O rupere a frenului penian constituie un accident grav, dar din fericire nu se poate rupe prin actul sexual.

| ywar a răspuns:

Ma ofer eu sa-l dezvirginez, dar in alta parte. Ii plac si baieteii? Intreb pentru un prieten...

| mont a răspuns:

Nu ai de lucru, lasa-l asa cum este ca e bine si fiti cuminti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ața nu trebuie neapărat sa se rupă.

| Gofigi a răspuns:

Lasă ață acolo nu trebuie să se rupă neapărat chiar e mai bine daca nu se rupe pentru că se iriga capul mai bine

| Spartacus12345 a răspuns:

Draga mea, daca a avut contacte sexuale si cu alte fete inseamna ca NU mai virgin! Nu e obligatoriu ca ata sa se rupa. Dar daca vrei sa se rupa cand o face cu tine, presupun ca penisul lui trebuie sa fie extrem de mare si de erect. Dar ata aia de obicei se rupe in timp, asa ca trebuie sa faci sex cat mai des.
Si inca ceva, sunt multi care si-au pierdut virginitatea si inca nu li s-au rupt ata

| Delia0New a răspuns:

Acea ata nu se rupe daca acesta este sanatos.