| cece1999 a întrebat:

Salut, am si eu o problema in dragoste. Este mult de povestit, dar va rog ajutati-ma cu sfaturi! Deci, suntem clase paralele anul trecut am fost noua in scoala si sa presupune ca i-am placut, si imi propunea intalnire, dar pe atunci eu nu aveam sentimente fata de dinsu si i-am propus sa raminem prieteni daca e de acord si a fost, insa peste jumate de an a incetat sa mai comunice cu mine fara nici un motiv, si peurma mi-a scris peste ala jumate de an, si iar a incercat sa imi propuna, de data aceasta am zis ca ma voi gindi, depinde cum el se va comporta... apoi a urmat o cearta si iar cateva luni nu am vorbit el m-a blocat(aici am suferit si am inteles ca tin la el si am sentimente) apoi a venit iar la mine cerindu-si scuze pentru ce a facut, eu l-am iertat si ii aratam ca am sentimente fata de el, el tot a recunosc aceasta dar dupa cateva zile imi spunea ca mai bine sa raminem prieteni, i-am acceptat decizia, apoi iar a spus ca nu poate fara mine, si dupa iar a spus ca vrea prieteni cica e confuzin sentimente acum, si nu ar vrea sa se indragosteasca si sa sufere in viitor, asa a fost de 3 ori pana cand mi-a propus intr-un final si am acceptat, dar nu a durat mult (1 sapt.) si din nou mi-a spus ca nu mai vrea nimic si de data aceasta e hotarit (celelalte dati tot asa spunea ca e sigur pe decizie, dar se intorcea) acum nu mai vorbim deloc si prin scoala se preface ca nu ma observa (chiar daca si inainte se prefacea asa). Ce parere aveti? Mai este vreo speranta sa se intoarca inapoi? mi-e greu fara el!

2 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Esti prinsa intr-o bucla ciudata, care nu se mai termina.
El vine, pleaca, vine, pleaca. de cate ori a facut asta, eu zic sa te astepti sa se reintoarca la tine.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Lasă-l până ce își da seama ce e cu viața lui. Sau poti sa stai asa si să tot suporti figurile lui ( ca alt fel nu le pot spune ) si să te tot rănească până o să îți ajungă si pe urmă o să îl lasi tu de tot, dar atunci va fi prea târziu. Ca si cum ar fi o floare si ar avea o crenguță destul de uscată. Pai rupi creanga uscată acum ca sa nu ai neplăceri mai târziu. Doare puțin la început dar eu spun ca e mai bine decât confuzia si durerea în care esti acum. Până la urmă decizia îți aparține.