| Adytza551 a întrebat:

Salut am si eu o trebare vreau sa ma despart de prietena mea dar ia nu ma lasa se roaga de mine plange e in stare sa mearga si in genunchi sa nu ne despartim dar m-am saturat deoarece eu ies in fie care seara afara cu baietii si la ora 21:00 tr sa fiu in casa sa vorbesc cu ia ca adoarme ma vad cu ia doar 10 15 min pe zi si atunci cand ese de la scoala rest "ciuciu" si mai are pretenti sa nu ies in club. oare daca imi inchid tel sau arunc cartela si o blochez dupa fb voi reusi? si eu o iubesc dar are 15 ani iar eu 19 e prea mica mai are 8 anii de scoala si am ajuns la concluzia ca imi bat joc de viata mea.Va multumesc pentru fie care raspuns

10 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Si dc abia acu' te gandesti ca e prea mica pentru tine? Trebuia sa te gandesti mai de mult.
Si nu iti bati joc doar de viata ta ci si de a ei, dar esti prea imatur pentru varta ta, o data ce nu te gandesti si la ea esti foarte "copil" si la minte si la suflet.
O iubesti? nu cred! o data ce vrei sa te desparti de ea prin metodele astea si pentru ca nu poti accepta niste compromisuri minore; daca ai fi iubito cum zici tu sigur nu tear fi deranjat asta, sigur gaseai tu o cale sa rezolvi problema.

Ca sa scapi de ea asa cum doresti trebuie sa vb cu ea, ii spui ca nu poti continua relatia pentru ca nu e ceea ce cauti tu, pentru ca nu va putea fi ceea ce cauti tu

| maradi3 a răspuns:

Te dai matur deja? Pai daca esti, ajut-o pe ea sa treaca momentul fara sa sufere prea mult, iar daca nu...nu-ti mai arata muschii pe-aici ca te iubeste o fata mai tanara decat tine! Ca sa nu mai ai probleme dintr-astea, incearca sa-ti faci o tinta din fetele mai in varsta decat tine!

| MaDeclarFan a răspuns:

E disperata fata. Te iubeste mult si se simte bine daca te controleaza,simte ca o iubesti daca faci doar cum vrea ea. Daca nu ai rabdare sa ii explici cum e intr-o relatie,ca ai nevoie de timpul tau, ca nu o iubesti mai putin daca mergi in cluburi, atunci fa cum ziceai: arunca cartela, nu mai da nici un semn de viata pe net si gata. Totusi, ar fi frumos sa te intalnesti cu ea si sa ii explici in fata de ce vrei sa va despartiti si sa NU cumva sa ii spui replica "daca vrei putem sa ramanem prieteni" pentru ca nu vei mai putea scapa de ea si s-ar putea sa iti afecteze relatiile viitoare. Multa bafta cu asta happy

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
E cel mai urat lucru ceea ce vrei sa faci!
Daca vrei sa te desparti de ea, mai intai cauta o solutie. Incearca sa discuti cu ea, sa-i spui ca vrei s-o vezi mai mult, ca vrei sa iesiti IMPREUNA in club si altele. Asa ar fi corect.
Iar daca tu sustii ca o iubesti, atunci ai iubi-o fara sa ai nevoie de baieti, cluburi si alte lucruri. Ai de alea : ori baietii si cluburile, ori o fetita care poate fi viitorul tau. Eu m-as gandi mai bine in locul tau.

| Laura927 a răspuns:

Uite cum sta treaba, tu nu o iubesti si iti demonstrez si de ce zic lucrul asta!"eu ies in fie care seara afara cu baietii si la ora 21:00 tr sa fiu in casa sa vorbesc cu ia ca adoarme" daca ai iubi-o ai fi in casa la orice ora sa vb cu ea,crede-ma!
Pt ea e o dragoste toxica,cel mai bine rareste telefoanele, pune-I scuze tampite doar ca sa fie furioasa pe tine, nu o impaca dupa!
Comporta-te ca un nesimtit si o sa te lase ea, ai sa vezi!
Nu cred ca este potrivita pentru tine!
Cred ca nu iese afara in afara scolii din cauza parintilor, esti pregatit sa ii infrunti?
Ignor-o intr-un final o sa se plictiseasca intr-un final.

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Relatia e una de tip distructiv, atat pentru tine cat si pentru ea. Vorbeste intai cu ea, explica-i frumos punctul tau de vedere si pune-i punct intr-un mod galant.Nu ceda argumentelor gen 'pot sa ma schimb'. Sunt doar vorbe goale.Ea e prea implicata afectiv si o sa-ti manance nervii.Chiar daca va iubiti,relatiile de genul asta ajung sa scoata ce e mai rau din ambii parteneri. Daca ea va continua sa te caute dupa ce-i pui capat,sterge nr. de telefon, block pe facebook, mess, skype, etc.Ai inteles ideea.O sa fie greu, dar e de 10x mai bine asa decat alternativa.Ti-o spune un viitor consilier de familie si cuplu cu ceva cunostinte si experiente proprii in spate.

| elenna01 a răspuns:

De ce ai ajuns la concluzia ca iti bati joc de viata ta? Ca ea a ales sa isi termine studiile? Daca o iubesti cu adevarat o intelegi.Si nu cred ca in week-end nu puteti sta o ora 2 3 impreuna...O relatie nu este o joaca.Sunt sentimente la mijloc si 2 suflete. Daca renunti la ea pentru un amarat de club si pentru prieteni inseamna ca ai nevoie de aventuri sau de una ca tine.Sa se distreze doar si sa nu ii pese de ceea ce se va intampla in viitor.

| dina001 a răspuns:

Esti un prost! nu te supara dar fata te iubeste si daca o iubesti si tu de ce sa te desparti de ea? poati vorbi cu ea la ora 21 de pe tel nu neaparat pe internet ii spui ca nu iti cinvine sa stai in casa ca esti tanar asiguro ca iti petreci timpu doar cu prieteni tai nu si cu alte fete si iau intro seara cu tine de ce va vedeti doar 15 minute? parintii ei stiu de tine? du-te sa ii cunosti pe ai ei si ai sa vei ca o sa poti sa fii mult mai mult timo cu ea

| dina001 a răspuns:

Si nu mai are 8 anii de scoala caci 4 si daca are scoala asta nu inseamna ca nu v-ati putea vedea in fiecare zi o ora doua trei si in wekend mai mult timp