| andreea_9164 a întrebat:

Am si eu sa va povestesc ceva : Duminica am chemat un baiat afara. dar nu am mai putut sa ajung din cauza ca am fost cu o prietena sa se schimbe. apoi am vorbit in ziua aceea cu el. si ne'am propus sa ne intalnim marti, iar a 2-a oara nu l'am vazut prin oras ( ne'am zis ca ne intalnim in oras ) trebuie sa precizez ca nu am facut schimb de nr de telefon. va rog sa'mi spuneti ce ar trebui sa fac happy

Răspuns Câştigător
| dinde a răspuns:

Ai putea sa incerci sa faci rost de numarul lui de telefon. Nu aveti nici un prieten comun care ar putea sa te ajute? Inteleg din intrebarea ta ca iti place de el, ai grija sa nu fii nici foarte insistenta cu chematul asta afara ca poate se va simti sufocat.
Bafta!

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"dar nu am mai putut sa ajung din cauza ca am fost cu o prietena sa se schimbe" - păi tu-l vrei pe om sau nu?!
Dacă-ţi era prietenă, te înţelegea că te duci la o întâlnire. Ce, terbuia s-o ţii tu de ceva când se schimba?! E stupid.
Nu uitaţi! Într-o relaţie, mai ales la început există câteva "reguli" ca să le spun aşa. Una dintre ele este extrem de pragmatică şi decisivă: n-ai timp? = n-ai relaţie!
Faceţi schimb de număr de telefon şi nu vă mai trageţi "ţepe" reciproce căci sigur merge la alta. Nu eşti ultima femeie de pe suprafaţa planetei Pământ!
Spor!

| Nic0L a răspuns:

Sa il abordezi iar pe mes. s. si sa vb cu el. cerei eventual numarul de telefonthinking ca sa fiti siguri ca va vedetibatting eyelashes:*.

| adriana_5532 a răspuns:

Daca iti mai spune sa va intalniti trage-i si tu o teapahappy