| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as dori sa stiu, la ce virsta este mai bine sa te casatoresti?

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca dupa 25 pentru ambele sexe dar asta nu se respecta decat la cei care vor o facultate si o slujba buna inainte de acest pas!

| gigiro a răspuns:

Nu exista o regula de varsta pentru aceasta problema. Cel mai bine e sa te casatoresti atunci cand esti sigur ca poti face fata problemelor de familie, in special materiale:casa, serviciu. Daca nu ai probleme materiale si consideri ca esti matur din punct de vedere material, poti s-o faci de la 18 ani. La noi, in Romania, e mai bine mai tarziu, 20 ani fete, 23 ani baieti.

| dannys a răspuns:

Eu cred ca nu exista o regula de varsta dar inainte de a face acest pas trebuie gandit de 3 ori inainte pentru ca iti ei anumite obligatii.

| titi_1218 a răspuns:

Nu exista o virsta anume, dar nici chiar la18 ani.eu cred ca atunci cind simti si cind esti cu persoana pe care intr-adevar o iubesti si simti ca vreai sa fii cu ea toata viata si plus sa ai si stare materiala cit de cit (adica studii ca sa te poti angaja)ca sa puteti construi ceva impreuna.si nici prea devreme nu e bine pentru ca atunci inca nu ghindim la fel de bine si putem avea dezamagiri mari, dar nici prea tirziu pentru ca atunci nu va mai fi acel fior al dragostei adolescentine...asta cred! pa!

| love44katyp a răspuns:

Gigiro crezi ca 20 de ani pentru fete e tarziu? laughing ma gandesc ca peste 22-23 de ani e ok