| BogdanVd a întrebat:

Salut, as vrea sa aflu opinia voarstra despre o dilema care o am.
Pentru inceput va descriu putin situatia. Deci am intalnit o fata, a inceput sa imi placa de ea, am abordat-o, am ajuns sa vorbesc cu ea zilnic (si-a dat seama de faptul ca o plac), mare majoritate a colegilor de facultate ne-au vazut impreuna mai tot timpul (au asumat ca suntem impreuna chiar daca nu eram, o intrebau daca eram impreuna, ea imi arata conversatiile, ma rog nu asta e ideea). Eu am fost putin timid "to make a move", chiar daca am avut sansa cand eram la suc, parc cu ea (nu am mai avut o relatie cu o fata si nu voiam sa ma fac de ras mai exact in legatura cu sarutul, etc). Cum e perioada de vacanta am vorbit mai vorbit doar prin mesaje, am ajuns la punctul in care (ma intreba ce fac cu cine etc, cand venea vorba de alte fete). Dar dupa asta am vazut ca ea iesea cu alt tip chiar isi faceau poze impreuna. Cand am vazut asta am devenit mult mai indiferent cu ea, nu prea am mai cautat-o, dar daca imi scria ii raspundeam dar nu era ca inainte. Aparent s-a coplat cu tipu, dar mai are tendinta sa ma contacteze cateodata. Nu prea stiu cam ce sa fac in situatia asta, am fost langa ea cand a avut nevoie, ma rog am vazut ca e un "player" dar am continuat sa fiu interesat. Voi ce parere aveti? Cam ce ati face? Lipsa experientei este un mare dezavantaj? Imi cer scuze daca m-am mai incurcat in propozitii sau sunt unele greseli de gramatica.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuia sa o duci in pat cu vraji apoi ii dadeai sictir, daca nu i-ai zis ce vrei cu ea s-a orientat la altcineva si nu mai ai sanse sa ramai cu ea

| Astaeparereamea a răspuns:

Nu te supara dar gagica e mai isteata, s-a cuplat cu x dar tine si cu tine legatura, se gandeste ca daca ala ai da papucii are "bateria de rezerva". Greseala a fosta a ta ca nu ai punctat cand trebuie, mai toate fetele fac pe rusinoasele la inceput si asta te-a derutat. Cauta sa cunosti alta fata dar sa-ti stapanesti sentimentele

| RxTx a răspuns:

A zburat puiul cu ata

| neutrino a răspuns:

Nu stiu pana cand ai sperat tu ca ea sa te astepte sa te faci baiat mare. Esti totusi (si) student si studentii erau pana mai ieri, baieti tare isteti!

| Coquinetza a răspuns:

Sunt destui/destule fara experienta care au succes la sexul opus.
totul sta in atitudine.

| Nuvr a răspuns:

Eu nu sunt chiar un expert in relatii.da iti dau parerea mea, tu trebuia sa actionezi când ai avut ocazia trebuia sa risti. ai sarutat-o iai aratat afectiunea ta? totusi esti destul de mare.in punctul in care ai zis tu ca te intreba diverse chesti imi da de inteles ca era curioasa, interesata de cei-a ce faci trebuia sa fi mai barbat ce pana mea ti-e era greu s-o intrebi daca te place, are sentimente fata de tine?
" Cand viata iti ofera lamai fa limonada"
si incearca sa ai mai multa incredere in tine

O zi buna iti doresc