| JessicaLove a întrebat:

Am gresit fata de iubitul meu in sensul ca nu ii spuneam niciodata sa ne vedem, doar el. Ca mergeam la petreceri si imi era rau de la bauturalaughing, nu realizam atunci, mai raspundeam si la mesajele altor baieti. Intr-o sesiune ne-am certat pentru ca eu voiam sa invat iar el tot asculta muzica si bea si m-am suparat, asa ca nu am mai vrut sa fiu cu el doar ca sa vada ca nu a procedat ok. Dar nu a vazut si a inceput sa zica ca mi-am batut joc de el. Asa ca eu vazand ca nu vede, am inceput sa imi cer scuze doar pentru ca nu voiam sa il pierd. El a inceput sa zica ca mi-am batut joc de el si de astea, dar de ex si el a mai vorbit cu altele, si el a mai baut mult, doar ca eu regretam ca nu am discutat cu el la momentul potrivit pentru ca ma iubea si puteam face sa fie bine, eu doar voiam sa fug. Si era ciudat ca eram impreuna de 2 ani dar nu facusem sex pentru ca eram amandoi virgini si cand incercam el nu stia cum sa procedeze, era super ciudat. Cand am fost despartiti la inceput eu ieseam des si mai si postam videoclipuri ca fraiera, atunci s-a enervat mai rau. Dar, un an de zile mi-am cerut scuze. Uneori spunea ca nu mai simte la fel, alteori ca vrea fapte. Il iubesc enorm si regret fazele urate, eram copila si nu am realizat, dar chiar il iubesc. Si uneori mi-a mai scris si el, acum inainte de Craciun am iesit la o cafea pentru ca am insistat eu, am fost draguta, am stat dupa el ca a intarziat o jum de ora, am platit eu si cand a vrut sa plece i-am zis ca sa nu o faca pentru ca iar imi va spune ca el nu mai are sentimente si tot iesea si se intorcea si ultima data m-a imbratisat si mi-a zis ca "vorbim" si mi-a scris cand a ajuns acasa si am vorbit dar apoi iar n-a mai zis nimic, efectiv ma termina cu fazele astea. In vara cand a fost bolnav am fost la el la spital, am incercat sa fac totul. Dupa ce am iesit atunci l-am intrebat iar ce va fi si a zis ca el nu mai are sentimente si ca ii e mila de mine deja cat l-am intrebat. Eu nu voiam sa cred asta pentru ca in fata nu mi-a zis si daca a venit am crezut ca ii pasa. Cand mi-a zis asta am zis ca incetez sa il caut. Si apoi dupa revelion mi-a scris el, cum am petrecut si de astea. Eu stiu ca am gresit mult dar un an de zile am facut tot posibilul sa repar tot, e clar ca a vazut ca imi pasa de el si ca nu exista altcineva sad si nu stiu cum poate fi asa. Nu stiu ce sa mai fac, nu pot sa ma impac cu ideea. Cum sa il aduc inapoi? sad. Inca ii da likeuri lui mama si incat mi-a scris acum 2 sapt eu cred ca inca nu are pe nimeni laughing ce sa mai, am facut tot posibilul sa ii demonstrez ca poate fi bine. Il iubesc

10 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Treci mai departe, asta nu mai e iubire nici din partea ta si nici din a lui.
Nu te desparti degeaba, oricat de mult ai iubit pe cineva, cand intervine despartirea in sine si incerci sa repari...in cele din urma greselile care au dus la despartire se vor intampla din nou.
E greu de crezut, dar asa va fi.Am trait asta pe pielea mea.
De ce nu vrei sa cunosti pe alt baiat?
Cumva, lumea ta se incheie la baiatul asta, ca eu nu prea cred asta.

| fancyLadyGaga a răspuns:

Buna sa-ti fie seara,cred ca printre randuri daca o sa citesti cu atentie din exterior, ca un simplu privitor, iti vei da seama ca in cele relatate de tine, vei gasi raspunsul. Asa cum spuneai si tu, facand toate aceste eforturi timp de un an fara a primi un semn pozitiv din partea lui...cred ca intelegi cum sta situatia.
Din fericire, inca poti alege pe cine sa iubesti, iar eu sper ca te vei iubi pe tine indeajuns incat sa nu mai astepti 30 de min dupa nici-un barbat in viata asta happy

| JessicaLove explică (pentru fancyLadyGaga):

Da, ai dreptate. Doar ca eu sunt atat de cuprinsa de sentimentul de vinovatie si efectiv nu mai vad ca si el a avut greseli. Aveam atata incredere in el, nu pot sa cred ca e asa..nu as fi crezut niciodata sad

| Violleta2022 a răspuns:

Tu chiar nu vezi ca asta nu-i dragoste?
Nici macar nu sunteti compatibili!
De ce ai vrea sa aduci ianpoi pe cineva cu care nu ai fost fericita si nu exista viitor fericit alaturi de el?
Eu cred ca, mama natura le aranjeaza in asa fel incat sa vezi clar, ca relatia asta nu mai face nici un sens, fiind terminata complet.
Alta relatie, alt baiat, unul cu care sa te intelegi, sa aveti multe in comun si sa va placa sa fiti impreuna.

| Andreeush a răspuns:

Ar fi fraier dacă s-ar întoarce la tine.
Îmi pare rău că îți spun asta dar tu ai făcut multe greșeli iar el și-a pierdut încrederea în tine.
Uită-l, nu îl mai căuta.
Pe viitor nu îți mai bate joc de cel cu care vei fi.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Te porti ca un catelus.

| Emma30555 a răspuns:

Nu mai regteta ce a fost. Nu de asta nu se mai intoarce. Lasa sentimentele de vinovatie, nu de asta s-a terminat. Eu cred ca si a gasit pe altcineva sau nu mai simte la fel. Incercarile tale il fac mai mult sa bata in retragere. Asta este. Treci peste povestea asta caci iti faci rau. Si inceteaza cu vinovatia, nu a fost nimic asa grav

| Stropdeploaie a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poate! Ar trebui sa te resemnezi! Si sa te opresti sa l mai cauti! Daca te va mai dori te va cauta el! Asa ca degeaba te zbati tu acum! Ar trebui macar sa iei o pauza! Cred ca mai mult il sufoci! Si cu cat il vei cauta si te agiti cu atit te va respinge! Daca este sa va impacati. Se va intampla doar cand va dori el. Adica cand vei inceta sa l mai cauti! Deci iti recomand sa nu l mai cauti o vreme!

| RaulMA a răspuns:

Draga mea, ai vina ta, si e mare, baiatul si-a pierdut increderea, am fost in aceeasi situatie si nu e frumos deloc ce ai facut sincer..Imi pare rau ca l-ai pierdut..Singura sansa sa il readuci inapoi..este sa va intalniti,ii propui tu ceva anume,doar voi doi si ii explici frumos totul,tot ce ai gresit, tot ce regreti si ii spui ca vrei sa te schimbi si sa fiti bine si ca in anul ala prost, nu ai vorbit cu alti baieti pentru ca iti simti vina in suflet si regreti, si roaga-l sa iti mai acorde o sansa sa repari totul, sa fie ca la inceput, promite-i ca ii spui totul...ca nu ii ascunzi nimic si zi-i asa,,daca afli ca am facut ceva si nu ti-am zis,ma lasi si nu mai zic nimic, o sa vezi ca sunt loiala relatiei noastre,te rog sa ma intelegi ca imi pare rau ca te-am ranit si vreau sa repar totul,te iubesc prea mult sa te pierd,atatea amintiri, atatea sentimente,, Fi puternica si infrunta situatia ca atare, fi sincera si spune-i totul. Daca nici asa nu merge, e clar ca sarmanul e dezamagit de tine, asa ca scrie-i des daca iti raspunde, fi mereu draguta si fa-l sa inteleaga ca doar tu contezi pentru el.Bafta big grin

| Alegeo a răspuns:

Cam mereu se intampla la fel, la inceput e el dupa tine mereu, iar atunci cand cel care era mereu acolo a obosit dand totul iar vine randul tau...
Eu zic sa faci ce-ti spune inima dar nici sa te lasi batuta in picioare.
Cred ca ai facut destul.
Acum e randul lui. Daca nu te cauta, cu parere de rau iti zic ca trebuie sa treci peste.