| alexandrumarcu32 a întrebat:

Azi am avut un contact sexual, primul cu respectiva partenera. Dupa sex oral, mi-a pus un prezervativ (pe care il simteam foarte stramt pe penis). La incercarea de a intra in ea, penisul isi pierdea erectia rapid, fiind incapabil sa o penetrez. Poate fi din cauza acelor prezervative (prea stramte pentru mine)? Exista si alte probleme? Am 20 de ani. Are rost sa iau Viagra/alt gen de pastile? Practic continenta sexuala, nu prea ejaculez. Ma masturbez relativ des. Am fost stresat inainte de contact azi...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce nu stii tu, este ca prezervativele trebuie sa fie strampte pe penisul tau, tocmai pentru a nu aluneca de pe penis, in timpul actului sexual, el trebuind sa fie, perfect intins pe penis, ca a doua piele.
Invata sa le folosesti, ca iti va prind ebine in viata, protejandu-te de boli grave.
Ai pierdut erectia din cauza emotiilor, lucru de altfel foarte normal pentru un incepator.
Nu-i nevoei de viagra la 20 de ani, ca esti tanar, sanatos si puternic, este nevoie doar de concentrare la ceea ce faci.
Evita sa te masturbezi des pentru ca asta este unul din motivele pentru care dai rateuri la sex cu o fata, masturbarea este f usoara si iti produce placere f repede, pe cand ajungi la sex cu o partnera, trebuie sa muncesti, asta-i greu, mai ales cand esti la inceput si nu stii ce sa faci, emotiile te acapareaza, ca si frusstarea, tracul si se duce erectia imdiat.
Sfatul meu este: renunta la masturbare sau fa-o 1 data pe saptamana, focuseaza-te pe momentul respectiv cand esti cu fata si vei vedea ca merge. Nu uita sa pui prezervativ dinainte de a incepe partida de sex, ca atat sexul oral, cat si cel vaginal si anal, sunt purtatoare de boli cu transmitere sexuala.

| GL757W a răspuns:

Eu zic ca fata te-a destresat inainte de actul in sine, ai asa multe probleme la 20 ani?