| alex495 a întrebat:

Am o problema cu erectia penisului uneori. Daca pun prezervativ, cerculetul acela il simt strans putin de penis ( cred ca e normal asta) sta tare putin si dupa cateva minute de penetrare se inmoaie penisul. Nu stiu daca pur si simplu e prea stramt penisul sau nu-mi place mie cum se simte cu protectie. Fara prezervativ n am nicio problema.
Aveti vreo solutie?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te vei obisnuii, asa este la inceput.
Erectia nu este tinuta de un prezervativ, ci comandata de creierasul tau.
Ideea este ca trebuie sa-ti impui sa-l pastrezi, pentru ca-i vorba de protectia ta impotriva bolilor cu transmitere sexuala.
Toti care te sfatuiesc aici sa ai sex fara prezervativ sunt inconstienti si nu realizeaza la ce risc imens se supun si ce boli dureroase sau mortale, pot contacta.

| alex495 explică (pentru Violleta2022):

Mi am inceput activitatea sexuala de un an. Nu se obisnuia pana acum?

| Violleta2022 a răspuns (pentru alex495):

Totul este comandat de creierașul tau!
Trebuiesa accepti in mintea ta, ca acel prezervativ este un "rau" necesar si vital, ca sa fii protejat.

| alex495 explică (pentru Violleta2022):

Pai am acceptat, n as face o fara prezervativ, doar ca sta in semi erectie uneori in timpul penetrarii

| Violleta2022 a răspuns (pentru alex495):

Continua sa te autosugestionezi, ca de creierasul tau depinde erectia aia.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu iti place prezervativul, protejati-va cu anticonceptionale recomandate de medic.

| alex495 explică:

Nu vreau fara ca stiu cate boli se pot lua. Vreau o solutie sa nu mai am problema aceasta

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Nu iti place, nu simti placere si nu te concentrezi. Fara prezervativ si anticonceptionale.