| anonim_4396 a întrebat:

Cand te intalnesti cu o prietena, cu care vorbesti de ceva timp, pare mai timida, are pupilele foarte dilatate(Totusi, era seara, deci nu cred ca e un semn relevant asta), si evita contactul vizual, iar daca iti spune ca, la liceu sa stai cu ea in banca, daca intri cu ea in clasa, ce credeti, sunt pe drumul cel bun?

6 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Esti pe drumul foarte bun... Liceenii, filmul unei intregi generatii happy
Stai ma pustiule usor si nu te mai aprinde...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti pe drumul cel bun spre friendzone. Roaga-te sa nu pici in aceeasi clasa cu ea. Cuplurile care sunt in aceeasi clasa nu tin, pe pretextul ca o sa se plictiseasca de tine daca te vede 6 ore pe zi. Cam asa sunt tinerii in ziua de azi, intreaba si pe altii sa vezi ce iti vor zice.

| CristinaSNC a răspuns:

Probabil te place

| Geezgirl a răspuns:

Noi nu putem știi cu exactitate dacă este vorba despre ceva serios sau despre un simplu flirt. N-am intrat în capul ei să vedem ce spune. Dar, poți fi pe drumul bun, dacă nu o faci lată.
Încearcă să fi mereu amabil, să-i dai impresia că este în centrul atenției și să o cunoști mai bine (ce-i place, ce face în timpul liber, planuri de viitor). Nu îi face prea multe complimente. O să creadă că ești în limbă după ea și o să-și bată joc de tine.
Oricum, succes.

| Miitzuu a răspuns:

Da, esti. Vezi doar sa iti gasesti un moment potrivit in cazul in care vrei sa mergi mai departe (declaratii..etc). Succes.

| pinkv0dka a răspuns:

Nu am inteles nimic din ce ai zis tongue