| deadman a întrebat:

Plac o fata si din cum am observat ca se comporta in prezenta mea, cred ca si ea ma place, adica cand trec pe langa ea se uita dupa mine, iar cand stau si vorbesc cu ea prin limbajul corpului imi spune acest lucru, plus ca acum cateva zile am vorbit cu ea in autobuz si am observat ca avea pupilele dilatate si, din cate am citit prin carti asta e un semn ca ma place. Azi cand am venit de la scoala, am vorbit cu ea, doar ca lucrurile nu prea au decurs asa de bine. Doar eu puneam intrebarile si la un moment dat a fost o liniste de-asta mormantala si nu mai stiam ce sa zic. Si nu stiu de ce, dar parca imi este frica sa o ating. Chestia e ca atunci cand a venit autobuzul (eram in statie), am inceput sa o ating cand urcam, dar acum am impresia ca a atins-o prea mult, iar dupa ce a urcat ea, eu nu am mai avut loc ca era prea aglomerat, am atins-o mai tare pe spate ca sa simta in timp ce i-am spus pa. Prima intrebare e: Despre ce sa mai vorbesc cu ea fara sa mai intervina acea tacere? si Credeti ca e un inceput bun cu atinsul?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Atinsul in autobuz este interpretabil si foarte discutabil. Si nu sunt putine fete care au amintiri neplacute legate de asta. Trebuie sa vina un moment de sinceritate pentru voi si sa treceti peste ce s-a intamplat.

| neutrino a răspuns:

Atinge-o in tacere pana rezolvati problema.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Roag-o sa te ajute la teme

| vasilicaandreea a răspuns:

Poti sa o intrebi diverse lucruri..de la tot ce tine de scoala pana la momente din viata ta. trebuie sa stii sa faci o legatura intre ceea ce se intampla in clipa aceea si alte lucruri din viata ta. trebuie sa fii istet si curios chiar..sa o intrebi multe lucruri despre ea. sa ii starnesti curiozitatea.

| kataecool a răspuns:

Intreab-o daca place pe cineva si daca spune ca da intreab-o mai multe despre acea persoana...s-ar putea sa afli ca tu esti acea persoana. si cu atinsul, incearca sa o gadili, sa rada spune lucruri amuzante sa se simta bine in preajma ta.si incearca sa faci sa stati mereu cat mai apropiati si sufleteste si fizic. sper ca te-am ajutat