| Ionică a întrebat:

Care e metoda voastra de a testa pe persoana iubita daca e pe interes sau nu e pe interes intr-o relatie de cuplu? Multumesc!

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde ce fel de interes, material, sentimental, fizic, adica unii pot fi interesati de bani, altii profita intr-un anumit mod, altii pentru relatii sexuale, depinde... daca e vorba de bani atunci singura modalitate e sa te prefaci ca nu ai bani, ca ai ramas fara bani sau chestii de genu, sa vezi reactia ei/lui si daca va ramane alaturi de tine inseamna ca te iubeste cu adevarat. Dar faza e ca niciodata nu poti sti sigur ca unele/unii sunt foarte perversi si prefacuti si nu poti sa iti dai seama foarte bine.Eu cred ca poti sa iti dai seama singur/a daca o persoana te iubeste pentru ca iti dai seama dupa vorbe, fapte, privire, daca e mereu alaturi de tine, te sprijina, te accepta asa cum esti, e mereu langa tine atunci e ok.

| HBK a răspuns:

Atunci cand vezi ca iti este alaturi si la bine si la rau.De exemplu, daca o perioada vede ca nu mai dispui de bani, te lasa.Atunci vei sti sigur si o mai vrei inapoi.

| nicol20 a răspuns:

Spune-i ca ti-a inchis ai tai cardu sau ca ai niste probleme si nu mai dispui de multi bai iar atunci tu iti vei da seama daca este pentru bani tai cu tine din comportamentul ei.Bafta

| nicol20 a răspuns:

Pe cel destept si sarac ca impreuna facem multe

| Silviu591 a răspuns:

Daca e ziua ei. i`ai ceva mai ieftin.sa vezi reactia ei. puteai s`o incerci foarte bine de 1 si 8 martie.sa nu`i iei nimic.era cevasmug

| eugem35 a răspuns:

Dac este materialist spune ca nu ai bani si incearca sa spun ca iti trebuiesc ceva bani pentru ca vrei sa platesti ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" a testa ", " e pe interes "... ce expresii de maidan si dupa ele una din carti :" relatie de cuplu "! Eu ma intreb ce interes ar avea cineva la o persona cu limbajul acesta!

| nicobebe a răspuns:

Cu aceeasi problema ma cam confrunt si eu.Prietenul meu e "materialist " dar problema e ca nu stiu daca sta cu mine pentru bani sau pur si simplu pentru mine, ca ar simti ceva. E adevarat mi-a cerut bani pana acum, l-am ajutat,( joaca la aparate) dar cand mi-a cerut si i-am spus "nu am " nu s-a suparat. Dar acum nu stiu ori a fost o "REActie" falsa ca sa poata sa scoata alta data bani de la mine, ori chiar nu se suparase. Spune-i si tu ca nu ai, si vezi cum reactioneaza.