| Adelinaa34628537 a întrebat:

Care sunt semnele că un băiat/bărbat te place?

14 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se tine dupa tine precum scaiul sau catelusul dupa stapana. big grin

| Sofer a răspuns:

Te privește insistent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Râde al orice gluma proastă de a ta, nu sunt "semne" clare, daca te uiți în ochii lui fara vreun dubiu trebuie sa fii sută la sută sigura. Ăla e singurul semn.
Și trebuie să să-l faci sa te placa, adică să rezonezi bine cu el, daca te duce mintea poți să faci orice tip sa se îndrăgostească de tine doar prin modul în care te miști și ce îi spui/faci încât să se activeze un click. Dar trebuie sa fii diferita de majoritatea.

| Ely1234567 a răspuns:

Se poartă frumos cu tine, se joaca cu tine, are grija de tine...

| Bozgi200 a răspuns:

Te bagă brusc in seamă.
Te tachinează/chinuie.
Se joacă cu tine.
Te protejează.
E după tine tot timpul.
Se uita la tine lung.
Etc...

| ionutwer a răspuns (pentru Bozgi200):

Depinde ce tip de baiat e acum frate

| gemeni6226 a răspuns (pentru Bozgi200):

Dar daca acelasi baiat, barbat face acelasi lucru cu toate femeile pe care le intilneste inseamna ca are inima mare si incap in ea toate femeile nu-i asa?happy

| Bozgi200 a răspuns (pentru gemeni6226):

Dacă iubești persoana respectivă, tragi cu dinții sa o ti aproape.
"Gagicarii" nu cred ca apelează la cele de mai sus. Au alte mijloace.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Bozgi200):

Zici acolo ca o bagi in seama si ca o tachinezi -asta face colegul meu de servici din aprilie incoace dar nu numai cu mine aproape cu toate colegele

| gemeni6226 a răspuns (pentru Bozgi200):

M-a si ennervat data trecuta( dar nu numai )se leaga de mine ca sunt grasa (la burta)la care eu ii zic care e problema ta nu din banii tai m-am ingrasat si nu vreau sa-ti fiu sotie.

| Bozgi200 a răspuns (pentru gemeni6226):

Păi una e sa te joci alta e sa fi nesimțit.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Bozgi200):

Da si eu cred ca ii lipseste o doaga ca zilnic ma sperie de mai multe ori si cand e sa intram pe usa nu ma lasa in fata intra el primul.

| Atlas33 a răspuns:

Te priveste adanc in ochi ca si cum ar cauta ceva inlauntrul lor, va incerca tot timpul sa-ti atinga mana, iti spune pe nume si iti vorbeste calm.Il vei gasi tot timpul in preajma ta si uneori din teama sa nu te sufoce, va disparea pentra a reaparea atunci cand te vei astepta mai putin.Semnalele astea insa, vor fi receptibile de tine doar daca si tu simti placuta, prezenta lui, altfel aceste simpatii indreptate inspre cineva ce nu le percepe sau le respinge, vor diparea tot asa de simplu si de repede precum au aparut.Se intampla sa ne placa oameni care ne resping,se intampla sa iubim oameni ce nu ne iubesc, si asta poate din aroganta, maretie, autostima, nepasare sau indiferenta.Problema este ca, vom fi placuti de oameni atata timp cat vom inspira si alimenta aceasta placere ce vine din afara, trebuie sa stim sa gestionam o iubire masiva venita din partea oamenilor si nu ar trebui sa ne schimba atitudinea, pentru ca aceasta legitimitate uriasa va atrage dupa sine si o aroganta pe masura. Asa ca trebuie sa avem grija,.vor veni vremuri cand ne vom dori macar o privire indreptata inspre noi, pentru a-i oferi in schimb toata consideratia noastra.

| ionutwer a răspuns:

1.se uncurca in cuvinte
2.traspira
3.nu se uite in ochi tau tot timpul