| LarissaMouse a întrebat:

ce faceti TPU? am si eu nevoie de ajutor.n.am mai avut niciodata o relatie cu un baiat, iar acum, ca il plac pe x si el pe mine, sigur o sa ma intrebe daca vrea sa fim impreuna. iar eu...nu stiu ce o sa ii rasp, pentru ca nu prea vreau sa afle familia mea de el si imi e frica, daca descopera singuri.ma puteti ajuta cu un sfat sau ceva? va dau funda+vot!

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vorbeste mai intai cu mama ta. Ce fel de relatie ai cu parintii tai, daca nu poti vorbi cu ei despre lucruri din astea?
Mai bine intreab-o despre cum a fost pe vremea ei, daca a avut prieteni si cum a fost, apoi cere-i niste sfaturi, ce sa faci, ce sa nu faci, cum sa te feresti de baietii smecheri, etc.
Mai bine ii sa ii arati ca esti interesata de acest subiect, decat sa ii faci surpriza maine ca te vede impreuna cu un baiat, sau mai rau.

| JohnnyBi a răspuns:

Pai puteti fi impreuna si sa tineti relatia secret. si asa nu o sa afle familia ta sau a lui. adica nu dati semne in public (nu va tineti de mana, nu va sarutati) astfel nimeni nu o sa banuiasca nimic. doar ca sunteti amici. si daca iti joci bine cartile poti sa le spui alor tai cand crezi ca esti pregatita tu sa le spui sau ei sa auda si sa inteleaga situatia

| DroGuleTz a răspuns:

Pai eu am un frate tampit care mereu se baga in viata meah dar am stat cu vreo 3 baieti pana acum faza la mene ca la tine si mie imiplace de el si lui de mine pana acum nu am vb cu nici-un baiat atat de deschis cum vb cu el dar eu nu pot sa stau cu el pentru ca stam departe unul de celalalt si acum sunt in vacanta la o tusika si trebuie sa stau aici toata vara ca sa fac p bona da e mai complicat ce vreau sa iti spon e sa ti relatia in secret si sa spoi doar la oameni in care ai incredere nu da de banuit ca stai cu el poartate normal intalnitiva n secret bine pup sa imi spoi daca ai rezolvat ceva :*