| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

Salut, cineva care a fost necircumcis si a intrenut relatii sexuale, iar apoi s-a circumcis? Se resimte vreo diferenta?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista nici o logica sa te circumcizi dupa ce deja ai avut sex, doar daca nu treci la alta religie, care iti impune asa ceva.
Circumcizia se practica in scopuri religioase, din anumite motive de sanatate, sau pentru a elimina fimoza.
Ma rog, procedura chirurgicala pentru fimoza este un pic diferita acum, nemafiind nevoie sa se taie imprejur, ca sa se elibereze capul glandului.
Penisul circumcis este ceva mai sensibil la atingere, fata de cel necircumcis, asta fiind unica diferenta, pe care o simte doar barbatul.

| Goete a răspuns (pentru Violleta2022):

Mai sensibil, atata timp cat nu isi puerde sensibilitatea din cauza continuei frecari cu hainele

| doctorandus a răspuns:

Ioneasca se-nsala. Prin circumcizie pierzi tesut cu foarte multi nervi, deci sensibilitatea penisului scade.

| sofisis a răspuns:

Tu ai o obsesie...grava

| jj7700 a răspuns:

Da, imi place mai mult acum cu ea circumcisa

| UrechiusaMircea a răspuns:

Diferenta este de aspect