| anonim_4396 a întrebat:

Cît de departe sunteti dispuşi să mergeţi într-o relaţie? Sau dacă greseste cumva, gata s-a sfîrsit iubirea.

7 răspunsuri:
| madalinutza20 a răspuns:

Sincer...smug
Daa..adica toata lumea merita a doua sansa indiferent de ce a facut crying nu?
Gandeste-te si tu mai bine si analizeaza tot ce a facut...gaseste-i tu o a doau sansa..Pwp :*

| neutrino a răspuns:

Niciodata nu poti sti cat de departe poate merge o relatie. Greseala si iubirea nu se pot impaca niciodata, nu poti insela cu gandul ca vei fi iertat/iertata pentru ca sunt iubit/iubita.

| Oana92 a răspuns:

Depinde ce inseamna greseala, daca inseamna o alta femeie sau o palma, da, e gata!

| Keith a răspuns:

O iubire adevarata intr-un cuplu nu se sfarseste asa de usor oricat de mult ar gresi ma rog depinde de la caz la caz si de gravitatea situatiei, ideea e ca daca ai gresit cu ceva minor, cu o mica cearta pe moment sau o tachinare care nu a fost gustata poate fi iertata daca iubita ta te iubeste, in schimb daca i-ai gresit foarte rau o ierti dar nu uiti.Eu iti spun sincer ca as fi dispusa sa merg pana la un punct intr-o relatie.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

In mod normal intr-o relatie daca exista iubire din partea la amandoi merg impreuna pana in panzele albe si fac imposibilul ca sa fie bine. si daca geseste merita o a doua sansa

| xanderblackx a răspuns:

Intr-o relatie mergi atat cat este necesar si benefic pentru ambii parteneri.

| monyk94 a răspuns:

Sa stii ca in cele mai multe cazuri, iubirea nu se sfarseste odata cu relatia. Sunt multi care si dupa ce se despart, se mai iubesc. Nu ar fi normal ca la prima greseala facuta de partener sa ii tragi un sut in fund. In dragoste ii accepti defectele celui de langa tine, incerci sa treci peste. Depinde si de greseala. Daca te-a inselat, poate ar fi mai bine sa te reprofilezi, dar daca sunt mici certuri, cum ca nu te-a sunat, sau nu a facut aia, poti sa treci cu vedereawinking Intr-o relatie mergi cat de departe vrei. Daca la un moment dat simti ca nu mai e nimic intre voi, renunti. Sunt altii care abia asteapta sa te cunoasca. >big grin