| aveadrianus2 a întrebat:

Credeti ca poate rezista o relatie la distanta?

Răspuns Câştigător
| ing3rd3mon4u a răspuns:

Buna!tongue.
Da poate rezista o relatie la distanta.
Acuma depinde si de parteneri.Trebuie sa ai multa rabdare, incredere, sa comunici foarte mult.si altele.
O relatie la distanta este de 3x mai grea decat una normala.si o relatie la distanta rezista mai mult uneori decat o relatie in care parteneri sunt unul langa celalalt.
Poti invata multe de la o relatie la distanta.Noroc!tongue
Si numai bine. Sper ca te'am putut ajuta.

9 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Eu credeam ca da, dar acum pot sa zic ca nu ...am avut si eu o relatie la distanta care a mers foarte bine, dar pana la urma s-a terminat.Nu poate rezista pentru ca nu poti avea foarte multa incredere si este greu.In vietile voastre o sa apara alte persoane,deci nu prea cred ca se merita sa-ti faci iluzii degeaba. Asta a fost parerea mea, eu ti-am vorbit din propria experienta, insa nu este exclus sa incerci.dar relatia la distanta nu prea are viitor.bafta.

| SpecialGirl a răspuns:

O relatie la distanta se bazeaza pe incredere si cum in ziua de azi nu mai intalnesti asa ceva, nu.

| doarEu001 a răspuns:

Nu.deoarece oricata incredere ai avea la inceput in partener la un moment dat apar tot felul de indoieli si discutii, certuri.si pe bune dreptate, niciunul nu stie ceea ce face celalalt si mai ales daca cei doi se vad foarte rar este si mai rau.stii vorba aia: ochii care nu se vad se uita.si de aceea nu cred ca o relatie la distanta este de durata.acum, e posibil sa existe si exceptii.

| anamaria06 a răspuns:

Cred ca rezista, dar in acelasi timp cred ca ai extrem de greu mai ales daca unul dintre parteneri este gelos. o relatie la distanta ai diferita de o relatie normala si nu iti permite sa cunosti trairile persoanei de langa tine, nu poti sa o vezi cum se comporta in diferite ipostaze( de ex: cand iesiti in oras, cand sunteti cu prietenii...)trebuie sa existe foarte multa incredere si comunicare ca sa reziste.momentele traite langa o persoana nu se compara cu cele traite la telefon sau pe net.

| aveadrianus2 explică:

Sunt 100 si cv de km ce ne separa... faza e chiar exista o "atractie" intre noi si chiar o plac, mai mult decat pe oricine! Acu nu stiu sper sa nu ma separ de ea niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca exista incredere

| RosaL a răspuns:

Depinde pentru cit timp

| ИʋмɛƧɛcяɛт a răspuns:

Bună. :/

eu spun că poate rezista.îţi spun pe propria experienţă. am fost 3 luni cu unu şi au fost multe minciuni. era cu alta şi eu la fel. Dar dacă există încredere şi iubire, eu cred că se poate. :*

| dyya a răspuns:

Relatia poate rezista, dar nu va mai fi nimic ca la inceput. O sa intalnesti persoane noi, si totul se va schimba.