| alinutza_2142 a întrebat:

Credeti ca o relatie la distanta poate rezista? si daca da, cum?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Poate rezista doar daca este vorba despre un sentiment autentic, de mare intensitate.Acesta poate fi mentinut printr-o mare incredere in celalalt, nu prin suspiciuni, pandeli, reprosuri.

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde. Daca distanta nu va interveni intre cei doi pentru prea mult timp, atunci da, relatia poate rezista. Dar depinde si de sentimente, cat de puternice sunt.

| RXN a răspuns:

Daca e o relatie bazata pe iubire, respect si incredere, rezista.Trebuie sa exista comunicare si incredere in partenerul si mai ales, nu trebuie sa existe gelozie, caci ea distruge cel mai des relatiile.Depinde acum si cat de mult timp stau despartiti cei doi, intrucat la un moment dat, oricat ai tine la partener, iti va fi greu sa mai mentii stilul asta de relatie. O perioada se poate suporta mai usor, dar daca e de ordinul anilor, sunt sanse mari ca relatia sa se raceasca, oricat de multa comunicare si dragoste ai exista, pentru ca exista si dorinta contactului fizic cu partenerul, nu numai prin intermediul telefonului, internetului, scrisorilor, etc.
Personal, nu exclud posibilitatea ca o relatie la distanta sa rezista, dar eu nu cred ca as rezista mai mult de cateva luni pentru ca ma implic extrem de mult si am nevoie de acel contact fizic, de ideea ca persona la care tin e langa mine, nu la kilometri distranta.

| EmySweety a răspuns:

Alinutza, parerea mea este ca o relatie la distanta nu prea rezista, sau in cel mai bun caz rezista dar foarte putin. Dupa o perioada in care stati mai mult separati de distanta apare neincrederea, gelozia si gandurile cum ca "el e acolo si cine stie ce face."

Nu stiu, asta e parerea mea. happy

| GdX a răspuns:

Exista relatii la distanta? Sunt numai aberatii, normal ca nu poate exista asa ceva.

| marya a răspuns:

Sincer eu nu cred

| cornel a răspuns:

Incredere si iubirehappy

tot ce conteaza sincerhappy

| cornel a răspuns:

Godx.depinde foarte mult si caracterul celor 2winking

| princess87 a răspuns:

Eu una nu cred ca rezista. Am o prietena care a avut 2 relatii la distanta si mai mult de 6 luni nu a durat nici una

| rosepassion a răspuns:

Pai multi zic ca nu, dar eu is de parere ca da, acum depinde cat de bine se inteleg cei doi parteneri, daca sunt atasati mult unu de altu sau nah... daca se iubesc, daca se gandeste numai la pers aia, fara sa se gandeasca cum ar fi daca... ar inselao

ca daca doar unu din cei 2 sta cu aceea pers doar din interes si atunci cand vine vb de rellatie la distanta normal ca nu rezista, acum nah la asta banuiesc ca sti si tu...

ma rog sper ca am reusit sa-ti explic tot ce vruiam...

sper ca te-am ajutat cumva...

succes:*

eu cred ca daca te-ai atasat indeajuns de o persoana poti rezista fara ea/el ceva timp, fara sati cauti pe alta/altu ( acum vb in general nu in numele tau)

| Boniboon a răspuns:

Dupa parerea mea nu, nu poate rezista, sar daca ar fi sa reziste, cei 2 ar trebui sa comunice zilnic, si la un interval de timp ar trebui sa se intalneasca.

| ..:::Andrada:::.. a răspuns:

Nu prea cred ca o relatzie la distanta ar rezista...

| Alexstrasza a răspuns:

E posibil, ai nevoie de multa rabdare, incredere, respect si multa comunicare, iar restul vine de la sine. happy

| Meganos a răspuns:

Poate rezista doar daca e iubire sincera intre parteneri, respect si cel mai important, sinceritate.

| Seby91 a răspuns:

Depinde de persoane daca sunt geloase unu pe celalalt Nu rezista mai mult de o saptamana asta daca va cunoasti de ceva timp daca va iubiti etc parerea meahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU.este doar un vis. o fantezie si o autoinselare a voastra care practicati orice in numele iubirii. dar NU exista asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E in functie de distanta, in general daca distanta este mare (50-300Km) nu rezista.
Dar mai exista si miracole si iti dau un exemplu pe un prieten care are o relatie de 3-4 ani la o distanta de 500Km dar aici intra fc intelegeri adica el s-a mutat la ea.

Sansele tale sunt in jurul 20% sa reziste.

| Andra_5221 a răspuns:

Nu exista asa ceva.

| roxx23 a răspuns:

Se spune ca relatiile la distanta sunt cele care rezista cel mai mult.De ce? Pentru ca se bazeaza pe foarte multa incredere, acest lucru fiind primordial.In plus, relatiile la distanta sunt mult mai palpitante.Si cum nu ne putem da niciodata cu parerea ara a ne raporta la noi insine, tin sa-ti spun ca eu am o relatie la distanta. E frumos tare.Nu am iubit pe nimeni asa cum il iubesc pe el.si chiar daca au fost multe neintelegeri bazate pe neincredere [exact ce`ti spuneam]. am ramas impreuna.Nu stiu pentru cat timp si daca sunt sanse sa mai fie totul ca inainte, dar eu continui sa sper si sa cred intr-un miracol, pentru ca e greu sa renunti la cineva daca ai pus atat de mult suflet si ai sacrificat totul pentru el.Au trecut 10 luni de cand sunem impreuna si avem o groaza de amintiri frumoase.Nu pot sa definesc ce simteam atunci cand stiam ca mai sunt cateva zile si trebuia sa vina.Plecam de la scoala si il asteptam la microbuz, ii saream in bratze si parca eram in Paradis!
Dar gata, sa coboram cu picioarele pe pamant.Eu sunt o visatoare, nu toata lumea e ca mine.Nu toti pot accepta o relatie la distantza.Totul depinde de caracterul fiecaruia! :*

| mykolla a răspuns:

Aceeasi intrebare am si eu, eu am o relatie l; a distanta si pina cind merge, si vreau asa sa fie si in continuare.Principalu sa aveti inceredere

| Strumfy_2022 a răspuns:

Merge happy... am avut eu o relatie la distanta timp de 2 ani laughing dar s-a terminat din cauza la altceva, nu la distanta tongue