| malishka93 a întrebat:

Daca acum o luna eram sigura ca imi iubesc foarte tare prietenul acum nu mai sunt sigura de aceasta! poate sa fie din cauza ca ne certam prea mult in ultimul timp si nu mai avem incredere? sau chiar nu mai simt ce simteam? suntem impreuna de 1 an jumate si la moment sunt plecata din tara! mii dor de el, dar sunt confuza,, sigur e din cauza certurilor... dar certurile ma cam indeparteaza

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,pai certurile dese si fara motiv indeparteaza 2 persoane chiar daca se iubesc,pentru ca la un moment dat se umple paharul si niste vorbe spuse fara rost strica totul, pentru ca de cele mai multe ori se iarta, dar nu se uita unele lucruri.Si poate ca te simti confuza in privinta lui, eu cred ca daca va iubiti asa mult ar trebui sa aveti imi mult respect unul fata de altul, sa comunicati in asa fel incat sa se ajunga la un numitor comun fara certuri.Ar trebui sa mai lasi si tu de la tine uneori, sa mai lase si el cand e cazul. Certuri exista in orice relatie dar afecteaza oricum certurile foarte dese si fara sens.Gandeste-te de la ce pornesc certurile,poate ca va iubiti mult si de aceea amandoi sau unul din voi e prea gelos sau posesiv,gandeste-te la cauzele care provoaca certurile si incearca sa aplanezi situatia,altfel nu ajungeti la niciun consens,la un moment dat te saturi de certuri si ajungi sa crezi ca nu mai merita iubirea si atentia ta.
Eu zic sa te gandesti bine la ceea ce ai de gand sa faci si la ceea ce simti,poate ca acum ai impresia ca nu mai simti ce simteai,dar totusi poate ca ai doar impresia,dar in fond il iubesti si vrei sa fi cu el, ai grija ce faci, sa nu iei o decizie pripita.

| simf a răspuns:

Ai rabdare, timpul le asaza pe toate. distanta instraineaza, certurile slabesc o relatie. mai ai rabdare si vei vedea pe ce cale o veti apuca.