| gab88 a întrebat:

Cum putem scapa de certurile banale, cu toate ca ne iubim f mult sunt sigur de asta, dar nu-mi pot da seama de ce exista certurile acestea.
Eu sunt plecat din tara.
Anul trecut am plecat pentru prima oara, ne-am despartit la 4luni dupa ce am plecat tot din cauza certurilor acestea acum am fost acasa am stat 1luna impreuna, mi-am dat seama ca de fapt iubirea noastra nu s-a pierdut din contra sa aprins mult mai mult.
Sunt putin dificil si nu stiu cum sa scap de asta? sunt gelos pentru ca nu prea avem foarte mult timp in care sa vorbim si ia este la fel si de la asta cred ca incep toate nebuniile astea, ea se poate controla mai mult ca mine... simt ca se duce totul cand ne certam.
Cum credeti ca am putea trece peste astea?

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca va iubiti impreuna puteti reusi, incearca si tu sa lasi gelozia la o parte, e bine sa ai mai multa incredere in tine, in ea, in relatia voastra, certuri exista in orce relatie, dar nu exagerate, mai lasa de la tine uneori, sa mai lase si ea si asa incercati sa evitati certurile ca nu au niciun rost, increderea spune tot.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Faptul ca va vedeti rar e clar o mare problema ca in orice relatie.asa e peste tot.Gandeste-te ca pentru ea e si mai greu ca trebuie/poate sa te vada doar cand poti tu! E foarte dificil ca ea nu poate alege.Cam asa e si la mine, dar trebuie sa fi tolerant si s-o intelegi si pe ea!

| fabiola a răspuns:

Daca stii si cum sa te impaci dupa o cearta, e un fel de sare si piper in dragoste! Cu timpul, cand va ve-ti cunoaste mai bine, ve-ti trece peste aceste copilarii!

| Arthur a răspuns:

Daca sunteti firi antagonice, nu aveti nici o sansa din pacate. Orice detaliu cat de neinsemnat poate aprinde scanteia divergentelor. Daca crezi ca poti sa-ti pastrezi calmul, incearca.
Succes!

| Barajag a răspuns:

In orice relatie sunt certuri, insa va trebui sa va temperati si sa va acordati mai multa incredere, asta e cam tot ce va trebuiehappyDe iubit vad ca va iubiti si tineti-o tot asa in continuare.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| buldog a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa petreci mai mult timp in RL(real life) si nu la telefon...si eu cand nu ma intalnesc cu prietena maim 2 saptamani apar certutile(nu mai sp ca vara trecuta nu ne-am vazut deloc si ne-am certat de vreo 1000 de ori in 100 de zilebig grin).Deci mai multa incredere si mai multe intalniri!

| buldog a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa petreci mai mult timp in RL(real life) si nu la telefon...si eu cand nu ma intalnesc cu prietena maim 2 saptamani apar certutile(nu mai sp ca vara trecuta nu ne-am vazut deloc si ne-am certat de vreo 1000 de ori in 100 de zilebig grin). Deci mai multa incredere si mai multe intalniri!

| georgy_7464 a răspuns:

Eu am o relatie de 2 ani jumatate iar de 6 luni locuim impreuna departe de tara.La inceputul relatiei noastre el pleca foarte des din tara pentru ca are o meserie care il obliga sa faca asta, iar acum 6 luni a venit si m-a luat si pe mine.La inceput pana sa locuim impreuna nu ne certam asa des dar acum certurile sunt frecvente si apar din lucruri marunte, dar incercam sa trecem peste ele si cateodata sa le evitam