| dorurd a întrebat:

Salut.

Daca am ejaculat și au căzut și niște stropi pe mine, dar după actul sexual m-am spălat in zona aia cu săpun plus pe penis(m-am spălat cu apa rece), iar după vreo 5-10 minute mi-a venit minunata idee sa fac dus împreună cu iubita mea, amândoi stand în aceeași apa extrem de fierbinte fara sa avem vreun contact sexual, nu exista nicio șansă de a rămâne însărcinată, nu? Din câte știu, spermatozoizii nu supraviețuiesc in apa foarte fierbinte mai mult de 1-2 secunde, nu?

Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Reiese cat se poate de clar si de precis ca in conditiile descrise in mod absolut sigur NU a putut sa ajunga sperma IN VAGIN. Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma oricand, oricum, din orice sau practic chiar si...din nimic asa cum cred foarte multi. De asemenea trebuie sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual si 2, ) sperma trebuie sa ajunga obligatoriu IN VAGIN. Sanatate! big grin

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poate ramane gravida.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu exista nici o sansa de sarcina pentru ca nu supravietuies cpermatozoizii in apa fiarta.

| HazelEyes77 a răspuns:

In conditiile mentionate de tine sansele ca iubita ta sa ramana gravida sunt 0. In primul rand te ai spalat cu sapun care se stie ca distruge membrana celulara a spermatozoizilor si mor aproape imediat si apoi ai facut dus fierbinte fara sa mai aveti contact sexual. Nu ti face griji.

| artemidak a răspuns:

Nu!

| MistocarulSRL a răspuns:

Toutul o sa fie bine.Stai linistit

| dorurd explică:

Mulțumesc amândurora. De săpun nu știam sigur, dar de apa fierbinte eu așa știam. că nu rezista. Deci e totul ok, mulțumesc?