| gabiboss111 a întrebat:

Salut,daca prietenei mele ia tinut menstruatia peste 4 zile este posibil sa fie insarcinata, intreb asta pentru ca am citit despre anuminte sangerari in timpul sarcinei care seamana cu menstruatia, dau funda!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera ca menstruatiile care au lungimea cuprinsa intre 2-3 si 7-8 zile de sangerare pot fi incadrate ca fiind normale. Intre numarul zilelor de sangerare/de menstruatie si existenta unei sarcini nu exista nicio legatura, ba chiar din contra fiindca existent menstruatiei elimina automat posibilitatea de a exista o sarcina si ....viceversa. Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| Tukann a răspuns:

Menstruatia nu apare in momentul cand e insarcinata o femei ...asta e semnul sarcinii fara menstruatie.

| QQanswer a răspuns:

Menstruatia poate sa dureze mai mult de 4 zile. Nu exista un numar de zile fix, fiecare femeie e diferita happy Cumpara un test de sarcina de la farmacie pentru orice eventualitate, chiar daca ati facut-o cu prezervativ. Bafta!