| anonim_4396 a întrebat:

Salut,de scurt timp mi-am facut o noua "prietena" pe langa prietena actuala la care tin si care inca e virgina (mia reprosat de multe ori ca nu se simte pregatita inca) eu am 21 ani si trecusera cateva luni bune de cand nu am facut sex si acum 3 zile mi-am dat intalnire cu o femeie de 29 ani(are un corp de diva), la prima intalnire am baut un suc mi-a povestit cum m-a vazut si m-a placut etc etc la a doua intalnire nu a mai vrut sa mai mergem nicaieri decat la hotel direct si nu am cuvinte dar pot sa zic ca nu am mai intalnit o femeie cu asa chef de sex decat prin filmele xxx, m-a facut sa ejaculez prematur si a doua oara nu am rezistat mai multe de 10 minute.

Deci eu sunt doar fizic/sexual atras de ea si inca o iubesc pe iubita mea iar intrebarea mea e urmatoarea:

Daca pentru mine e doar sex si nu sunt sentimente din partea mea pentru aceea persoana se poate numi clasicul inselat? ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Hai sa ii spunem "aventura" laughing. nu te lua dupa ce spun gurile rele. E foarte frumos din partea ta ca sa spui ca inca iti iubesti iubita si ca nu o fortezi sa se culce cu tine. asta arata ca tii la ea si ca iti pasa.Un baiat care nu iubeste cu adevarat nu cred ca ar mai fi asteptat dupa ia pana ar fi fost "pregatita".
Cred ca s-ar numii inselat numai daca tu ai continua sa te vezi cu acea femeie de 29 de ani si ai fii in acelasi timp cu amandoua. happy

23 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Sigur ca da.
Nu te mai minti singur, nu o iubesti pe prietena ta.
Poate isi pierde si ea virginitatea cu altul. Cine stie, poate se razgandeste si tu nu esti prin preajma. Oare tot inselat se numeste daca nu simte nimic pentru respectivul?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Top un ipocrit si un jegos ramai indiferent ce e pentru tine. Nu iti mai bate joc de fata aia saraca, zii ca nu mai ai treaba cu ea si pe urma trageti o cu cine vrei si cat vrei

| Giulia97Anna a răspuns:

Spune-i iubitei tale ce ai facut.Cum crezi ca se simte cand aude asa ceva?

| RAY a răspuns:

Omule nu esti asexual, sexul e o nevoie umana care nu presupune relatii, daca ea e asexuala nu inseamna ca esti obligat sa stai dupa ea, sa fim corecti nesimtit esti si porc, in locul tau mas lasa de ea poate o faci sa sufere, tu chiar o iubesti sau stai pentru sex sincer? eu cred ca stai pentru sex cum stam cu toti dar ne mintim ca suntem asexuali

| Emilian65 a răspuns:

Esti un neserios, ti-ai inselat iubita pentru o seara de sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

da, normal. cum numești tu asta iubire?

| Rushmaster448 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da sunt de parere ca a insela tine mai mult de a avea sentimente si pentru altcnva decat iubita ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ea si-ar trage-o cu altii in timp ce ar striga in gura mare ca te iubeste, tu ai considera ca te-a inselat sau nu? Eu pun pariu ca da.

| Rushmaster448 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca ar fi problema ca eu sa fiu virgin si ea nu si eu sa-i zic ca nu sunt inca pregatit sa fac sex cu ea happy

| anonim_4396 explică (pentru Rushmaster448):

Lucrurile pe care si le spun oamenii ca sa poata avea constiinta impacata in timp ce fac lucruri de rahat te pot lasa cu gura cascata.

Daca esti tu atat de sigur ca ce faci nu e gresit si ca inselatul consta doar in a avea sentimente fata de altcineva ia du-te tu frumos la prietena ta si spune-i ce ai facut. Si uita-te in ochii ei in timp ce ii povestesti cu te culci cu o alta femeie dar nu o inseli pentru ca e doar sex. Dupa care vino sa ne povestesti cum a fost. Din punctul meu de vedere tu ori esti troll, ori esti autist.

| Giulia97Anna a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine zis!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iubita ta se duce si face sex cu unu chiar daca nu are sentimente pentru ala cum se numeste dupa tine? Si mai trebuie sa fie clasificata chestia asta cumva? laughing

Nu o inseli cu nimic pe iubita ta daca ea stie ca tu ti-o tragi cu alta dar din moment ce nu stie cum altfel se poate numii asta? Ascunderea unor detalii minore? laughing

Poate sunt eu tralala dar cand iubesti pe cineva pur si simplu nu suporti atingerea altcuiva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si daca iubesti doua persoane in acelasi timp, ce faci? Am creat un paradox.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred in asa ceva cand vine vorba de o relatie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu crezi ca e posibil sa iubesti doi sau mai multi oameni in acelasi timp? Crezi ca creierul este configurat sa suporte doar o idila de dragoste si s-ar strica daca ar trebui sa perceapa mai multe, simultan? La fel cum iti poti iubi parintii, neamurile si prietenii in acelasi timp cred ca poti fi si indragostit/a la nivel amoros de mai multe persoane, chiar nu vad de ce nu ar fi posibil. Nu e ca si cum ar fi ceva nemaiauzit, eu stiu cazuri in anturajul meu.

| Rushmaster448 a răspuns (pentru anonim_4396):

E vorba de simplu sex, eu tin doar la iubita mea de aia o tot astept de 1 an si inca o astept pana va fi pregatita

| AdeeAdelyna83 a răspuns (pentru Rushmaster448):

Mai bine iti lasi in pace actuala iubita sad nu a fost corect din partea ta ce ai facut.Degeaba spui ca o iubesti daca tu faci sex cu alta fata... daca nu erai in stare sa te abtii nu trebuia sa mai fii cu ea.Chiar daca tu ai dat funda raspunsului celui mai favorabil tie sa stii ca aventura se numeste atunci cand esti singur dar cand esti cu cineva clar e INSELAT.As vorbi mult mai urat dar incerc sa ma abtin.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Da, prin acest comportament al tau o inseli pe prietena ta. Daca ea nu este pregatita, nu incerca sa o grabesti, astfel, ea nu va avea placere, nu va ajunge la orgasm si nu te vei simti bine cu ea.Tu nu o iubesti pe cea de 29 de ani, intre voi doi cred ca este o relatie bazata pe sex. Cel mai bine ar fi sa o lasi p aia de 29, pentru ca daca iubita ta va prinde, o pierzi, si e mai bine sa faci sex cu cineva pe care il iubesti cu adevarat. Bafta! happy

| GrungyCacti a răspuns:

Sper sa nu apuc sa fiu intr-o relatie cu un nimic ca tine.

| Rushmaster448 a răspuns (pentru GrungyCacti):

Fato la cum ma comport eu cu iubita mea si la cata atentie ii ofer, iubita mea poate o sa mai aibe alte relatii dar nu o sa ma uite niciodata iti garantez! pentru ca eu fata de altii barbati am o mentalitate foarte diferita cand vine vorba de fete si sincer mi-e rusine cu altii baieti cand ne intalnim cu fete

| Anaad a răspuns:

Dupa parerea mea, este infidelitate. Din moment ce iubita ta a ales totusi sa stea alaturi de tine, desi inteleg ca o presezi, probabil spera ca intr-i zi va fi pregatita, isi doreste sa se intample cu tine acel moment special. Te-ai gandit sa ii marturisesti?

| Rushmaster448 a răspuns (pentru Anaad):

Da si se va intampla si va fi foarte special pentru ca sunt experimentat si stiu exact cum sa ma comport cu ea ca sa fie cu adevarat "special" pentru ea (mie sincer nici nu-mi pasa daca ajung la orgasm) de marturisit da, chiar maine

| OctavianT a răspuns:

Presupun ca esti tanar.
Cred ca ar trebui sa ii povestesti tot prietenei. Daca te va ierta, va trebui sa renunti la a o mai vedea pe tipa pentru sex. Daca nu vei fi iertat, considera ca ai lasat-o pe prietena ta libera. Daca afla, este posibil ca prietena pa care te lauzi ca o iubesti sa nu mai poata avea incredere intr-un barbat in vreodata.
Daca e deschisa la mine, poate chiar o sa fie de acord (nu cred ca va fi, din noment ce e virgina).
Referitor la relatia de sex... daca ti-ai respecta prietena nu i-ai face asta.
Vrei sex ocazional cu alta... exista DOAR doua variante: esti singur sau prietena ta este deschisa la mine si de acord (dupa cum ziceam, foarte improbabil pentru o fata virgina).
Referitor la tipa care te vrea pentru sex... esti doar o jucarie sexuala si nu da doi bani pe tine. Si daca ar avea bun simt te-ar ignora.
Inca ceva: Fete pentru sex sunt pe toate drumurile. Dar fete langa care vrei sa te trezesti dimineata sunt atat de rare incat te poti considera norocos cand gasesti una.

PS: Fetele nu pot zice NICIODATA nu sexului. Daca o fata are inca puterea de a zice nu cand faci ce trebuie, ai gasit exceptia. Cred doar ca nu ai reusit inca sa te apropii indeajuns de ea incat sa cedeze complet in mainile tale (incredere, ocrotire, atentie, mangaieri tandre, etc.)