| sskrillex96 a întrebat:

Deci am o prietena cu care am fost impreuna mai demult acum un an si cand suntem cu prietenii mi se pare mie ca e mai distanta fata de mine decat de ceilalti. De ce oare? Oare pt ca am fost candva impreuna sau oare sa ma mai placa? Mentionez ca suntem cei mai buni prieteni acum si vorbim tot timpul la telefon, dar fata in fata e altfel...

3 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Daca vorbiti la telefon, pai ceva sigur e intre voi.Ca nu si-ar "pierde" timpul cu tine daca nu i-ar pasa nu? Poate e timida.Incearca sa o intrebi daca vrea sa stea cu tine.Altfel nu prea poti sa abordezi situatia.Dar nu o intreba direct... vorbiti cateva ore si dupa o intrebi mai spre noapte.Si daca iti raspunde nu stiu ii spui "o sa fac orice pentru tine, te plac foarte mult, spune da si nu o sa regreti" sau ceva de genul.Multa bafta frate!

| ONE123456789 a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea, ea inca are sentimente pentru tine, si daca spui ca mai vorbiti si la telefon, sigur te mai place, altfel nu si/ar pierde timpul cu tine. Poate e mai timida, de aceea este asa distanta cu tine fata in fata. Incearca sa te apropii mai mult de ea, si daca mai simti si tu ceva pentru ea, mai dati/va o sansa. Niciodata nu e prea tarziu! Multa bafta!

| Pain4Souls a răspuns:

Deoarece,1.Ori ea nu te iubeste2.Ori tu nu te starui pentru asta!