| anonim_4396 a întrebat:

O parere ceva plz! am iesit afara cu un prieten de al meu[foarte buni prieteni suntem, cica]pentru prima data doar noi doi.Acum cateva luni ii placea de o prietena de-a mea, iar acum o saptamana l-am intrebat daca ii mai place si mi-a zis ca nu stie, ca e confuz.

Azi l-am intrebat iar si mi-a zis acelasi raspuns, insa cu ceva in plus. mi-a zis: oricum tie nu iti convine cand iti vorbesc de ea [desi nu`mi vorbeste mult despre ea] so mi-a insinuat faptul ca sunt cam geloasa cand vine vorba de ea.

si nu i-am recunoscut ca sunt geloasa si mi-a zis ca sunt usor de citit. dar nu a insistat cu chestia asta.

Intrebarea mea ar fi : exista vreo sansa, macar una la o mie, sa ii placa de mine si de prietena mea, dar de fapt nu stie ce vrea sau sa nu stie ce e in mintea lui? ma considera doar o prietena si nimic mai mult?

mentionez ca la scoala tot timpul vine la mine sa vorbim, se poarta frumos cu mine, sta mai mult cu mine decat prietenii lui, etc in mare da semne ca m`ar placea, dar chiar nu stiu ce sa cred.

doar pe voi ma bazez, TPU.Asa mai vad cateva pareri si sfaturi sincere. mutumesc!

Răspuns Câştigător
| 123948 a răspuns:

Eu krd ca te place si iti vb d pr ta.probabil ca sa vada c reactie ai. daca esti geloasa.etc.my ales ca vine tt timpul sh vb cu tine.ba chiar sta my mt cu tine decat cu prietenii lui.c baiat ar sta my mt cu o fata decat cu pr atunci cand nu este interesat de ea? plus d asta nu krd in prietenie atat de puternik intre o fata sh un baiat ...eu krd ca te place sh vrea sa stea cat my mult in preajma tawinking...te pup:*

2 răspunsuri:
| sherlock a răspuns:

Intentiile lui pot fi altele decat cele prezentate din punctul tau de vedere. Nu ai zis multe detalii f importante. Dar imi dau cu parerea. Poate incearca sa se apropie de prietena ta prin tine... sau poate ataca pe mai multe fronturi. Cert este ca inca ii se gandeste la prietena ta. Sfatu meu din cate ai prezentat ca e interesat de tine, dar si de prietena ta, ca nu ar trebui sa te incurci cu asa baiat. Sper sa nu ma insel eu dar cam pare genu de baiat cu multa vrajeala in el. E interesat de tine, dar trebuie de vrei ceva serios si sa nu plangi cu lunile cand va veti despartii, este ca inainte sa ii aflii adevaratele intentii din fapte nu din vorbe. Macar cand faci decizia sa intri in o relatie cu un baiat, gandeste cu capul nu cu inima!

| costelushu a răspuns:

Ai grija poate ca vrea doar alt ceva si atat asa ca fi mai atenta ce varsta ai si daca se poate pentru a comunica mai mult u id pup