| maggy1 a întrebat:

Salut, deci sa va spun situatie prin care trec acum, sunt impreuna cu iubitul meu de aproximativ un an, a fost un an frumos cu multe momente placute, dar sigur au mai fost si unele mai putin placute dar pe toate le-am trecut, de vreo luna e alta persoana, e total diferit, nici nu mai vb ca inainte nu ma suna des, sau cind vorbim se enerveaza de la nimic si se grabeste sa inchida, nici urma de te iubesc sau altceva, ne-am vazut si am vorbit despre asta, mi-a spus ca tine la mine dar nu trebuie sa grabesc lucrurile pentru ca trece printr-o perioada grea, a spus ca poate intr-o oarecare masura s-a saturat dar mi-a promis ca o sa se staruie sa mearga totul ca mai inainte caci pretuieste mult sentimentele mele, sincer sa va spun eu stiu ca relatie e sortita sfirsitului, ne-am mai despartit de citeva ori dar ne-am impacat, tot el se intoarcea, stau mereu cu frica ca sa nu fiu lasata, multi mi-au spus sa pun eu punct odata pentru totdeauna, credeti-ma sau nu dar nu pot, cit de tare nu as vrea nu-mi ese, oriunde il vad pe el, nu-l pot uri il iubesc si mai tare cu fiecare zi ce trece. Adorm plangand cu gandul la el si ma trezesc la fel, iar seara ma gaseste singura, in camera mea, in aceeasi stare... Ne-am despartit de cateva ori, pentru perioade scurte, dar au parut decenii pentru mine. El era mereu cel care punea capat relatiei, invocand motive, pe care mai tarziu le regreta si reluam relatia. 'Nu ma simt indragostit', 'Lipseste ceva in relatia noastra si nu are rost sa continuam', 'Mi-am dat seama ca pot trai si fara tine'... cuvinte care imi taie rasuflarea si ma arunca la pamant chiar si acum cand le rostesc.De fiecare data cand se intorcea in bratele mele, nu am cerut niciodata explicatii, pentru ca eram fericita ca suntem din nou impreuna si de fiecare data speram sa fie pentru o perioada mai lunga. Acum suntem din nou impreuna, dar traiesc cu frica de a fi parasita in fiecare moment al existentei si asta ma secatuieste de puteri si devin din ce in ce mai slaba.Va rog sa nu ma judecati, vreau doar citeva sfaturi din partea voastra, intelegere si sustinere, mersi

Răspuns Câştigător
| BloodyBlade a răspuns:

Ia-o pe prietena ta cea mai buna vorbiti iesiti in oras si alte lucruri care te fac sa te simti mai bine! Nu te mai stresa atat pentru ca daca o sa te vada asa va crede ca nu esti destul de puternica si va avea un motiv sa se desparta de tine dar u nu trebuie sa faci asta trebuie sa fii proaspata, fericita si cel mai important sa nu-ti mai fie frica de nimeni si nimic si SA FII OPTIMISTA! crede-ma chiar merge! Succes in continuare, sper ca te-am ajutat!big grin

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,tu ar trebui sa nu mai fi asa pesimista si sa nu mai pui raul inainte, nu iti mai fa ganduri ca te-ar lasa, ca de ce ti frica de aia nu scapi.Traieste clipa si nu te mai chinui singura ca n uare niciun rost.Acest iubi al tau se cam joaca cu sentimentele tale,parerea mea,pentru ca tu niciodata nu ii reprosezi nimic,te intorci in bratele lui cum comanda el si e cam aiurea sincer.El iti da papucii pentru ca tu nu te-ai impus niciodata,adica daca a vrut sa va despartiti ca asa ii s-a sculat lui,cand are chef iar de tine stie ca ii esti `asigurata`, poate ca i-ai arat ca il iubesti prea mult si el stie ca tii la el si ca daca te lasa si apoi te vrea inapoi, tu vei accepta fara nicio ezitare.Si daca te lasa,ce? Inteleg ca ai suferi si ca il iubesti,dar nu ar fi un sfarsit de lume, intr-o relatie trebuie sa existe 2, nu doar unul care iubeste si inghite orice,daca ai fi si tu cu mai mult caracter si incredere in tine,tu nu depinzi de el,nu esti dependenta de el, pentru ca nu e nici primul nici singurul baiat, vei vedea ca lucrurile nu sunt chiar asa cum crezi.Sincer,si eu am fost in situatia aceasta in care mi-era teama ca ma va lasa,fostul prieten cand nu mai avea chef de mine imi dadea papuceii si cand imi cerea sa ne impacam eu imediat o faceam,dar intre timp m-am schimbat,am realizat ca nu asa trebuie sa procedez,mi-am dat seama ca pot si fara el,apoi el cand a vazut ca nu poate face ce vrea din mine, si-a schimbat atitudinea si nu m-am mai lasat umilita, relatia a durat 3 ani,in fine nu vreau sa o mai intind cu povestea mea,dar desi atunci credeam ca vai nu pot trai fara el, acum mi-am dat seama ca pot si inca pot mult mai fericita, acum am pe altcineva in viata mea si nici nu se compara cu fostul.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

El se joaca cu tine.Mai precis e atras de tine,tine la tine,dar tu nu il intrigi,nu il faci sa simta mai mult.E probabil genul care trebuie provocat,distrat.

Si e simplu de incercat.E ultima ta carte: fa-l GELOS!

Flirteaza cu altii,nu mai parea nefericita si moarta dupa el, fii indiferenta, spontana... diferita!

Sper sa ai curaj sa faci asta!

| Chrisstine a răspuns:

Parca cuvintele astea le-am vazut si pe net la o poveste de dragostethinking sigur nu ai dat copy/paste?

| anniebox16 a răspuns:

Buna, parerea mea e ca ar trebui sa il lasi. Am impresia ca nu te merita. Cel mai bine ar fi sa iti iei inima in dinti si sa ii spui adio pentru totdeauna. Stiu ca va fi greu, stiu ca vei suferi, dar viata merge inainte. Nu este nici primul nici utimul baiat din lume. Asta este parerea mea. Bafta, pupici!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda; nașpa rău; se-nțelege clar că ești moartă după el; n-ai ce sa faci; o să ți-o iei urât de tot, și cam o să fii făcută varză vreo 2-3 luni,dacă nu mai mult; deci n-ai încotr-o,asta e partea ailaltă a monezii; când, deci, se termină iubirea la unu dintre ei doi; e legea...naturii; cum prinde lupu căprioara care bea apă limpede din izvor,așa te cam usuci tu de-al lui dor;(am parafrazat și eu un poet anonim); bun; ideea e,dacă n-ai înțeles-o,că ești condamnată la suferință; sfat...n-am; doar dacă apare altu,cum e ăla din twilight și sa zici că îți sucește el mințile, și atunci, cum ar veni că scapi de ăstalalt; da* ce faci dacă nici cu ăla nu merge? nu?; încurcată rău treaba asta.cum spuneam la început-e nașpa!