| adellina a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu dupa 8 luni. Vreau sa spun ca el pe langa mine mai avea si aventuri.Cand ne-am despartit mi-a spus ca el o iubeste pe alta, ca vrea sa ma uite, mi-a dat si ignor, am rupt orice legatura.De foarte multe ori mai imi spunea chestii din astea doar sa ma faca geloasa, apoi se intorcea la mine. Dar de data asta eu nu mai dau inapoi, sunt hotarata, mereu am trecut peste, l-am iertat de fiecare data, deja nu mai pot.Am incercat sa vb cu el, sa ramanem macar amici, dar el nu ma baga in seama, chiar nu stiu ce este cu el de la un timp, nu imi pot da seama, s-a mai intamplat sa fie asa apoi se intorcea.

El imi spunea mereu ca ma iubeste si ca vrea sa ramana cu mine orice ar fi, am petrecut multe impreuna, ne-am facut atatea juraminte si cand ma gandesc ca acum nu mai este nimiccrying. Eu am fost singura fata care l-o iubit pe el, asta o stiu de la el si de la prietenii lui, toti ziceau ca el nu mai gaseste fata ca mine, de aceea el isi dorea sa fie cu minestraight face. Am facut atatea pentru el si cand vad ce imi face el imi vine sa mor crying

Spuneti-mi cum as putea trece peste tot si sa imi pot lua gandul de la el? Eu il iubesc foarte mult love struck sad. Stiu ca va veni timpul cand el va regreta tot ce mi-a facut, pentru ca roata mereu se intoarce, isi va da seama mai tarziu ce a pierdut.

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sau poate nu va isi va dea seama niciodata daca e asa ignorantwinking
Tu stii cat valorezi.Si inca ceva:toate artificile astea ciocolatele, ursuleti, flori, juraminte, dulceturi sunt partea usoara a iubiriihappy
Partea grea e aia cand incep problemele, divergentele. Voi nu ati putut trece peste aceste probleme din anumite motive.Vina e impartita sau apartine numai unuia.Insa nu asta conteaza.
Conteaza sa treci peste sa nu te complaci in situatia asta indiferent cat ti-ar zice el ca te iubeste si ca esti marea lui iubire
Cuvinte mari sunt usor de ziswinking

| Malvina24 a răspuns:

O metoda buna de a-l uita e sa-ti faci un alt iubit(asta merge in 90% din cazuri, insa ai grija pe cine alegi ca nu cumva sa patesti la fel) si stai linistita ca altii au fost impreuna 7-8 ani si tot s-au despartit! pup dulce!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Imi amintesc ca si eu am trecut prin asta si doare foarte rau...singura metoda prin care poti sa-l uiti este sa-ti faci alt iubit.

| emilia21 a răspuns:

Nu are rost sa te mai amagesti, pentru ca relatia asta nu va merge! odata ce ti-a spus in fata ca are pe cineva e clar ca nu te mai iubeste, altfel de ce ti-ar face asa ceva! si eu trecut prin aceleasi lucruri, am plans foarte mult cand m-am despartit dar cu timpul am reusit sa uit iar peste cateva luni am intalnit pe cineva, care chiar merita sa fiu langa el! asa ca fa-ti cat mai repede un prieten si ai sa vezi ca o sa-l uiti! mai incolo o sa-si dea palme in cap cand o sa ramana singur, sau cand o sa-si dea seama ce a pierdut! bafta

| ffy a răspuns:

Dupa 2 ani am patit mai rau ca tinesadsi cum am procedat m-am distrat la maxim, iesem in fiecare seara, ma mai si imbatamlaughing(da imi dadea curaj sa glumesc si sa fiu bine dispusa), si uite asa mai filtram cu unu cu altul si l-am uitat CHIAR DACA am momente cand mor de dorul lui dar asa se intampla de fiecare cand iubesti.Insa sa nu-ti doresti te aprecieze dupa ce te-a piedut pentru ca n-are rost sa mai pierzi vremea cu el, se mai rascolesc siniste amintiri si nu e bine pentru tinewinking. Distreaza-te cand esti tinerica nu-l lasa pe el se te intristeze pentru ca timpul trece, nu e singurul baiat si nici tu nu esti singura care a suferithappy

| zuzulici a răspuns:

Da... am patit-o si eu, aveam 1 an,... dar sa stii ca cel mai bun remediu e sa lasi timpul sa treaca. el le sterge pe toate.si daca se intoarce la tine parerea mea e ca ia-ai suportat km multe, baieti mai sunt lumea nu se termina ca el, daca te-a mintit odata te va minti intodeauna. pentru ca a vazut ki mere se distreaza cateva zile ca alta si se intoarce tot la tine, nu-i mai accepta prostiile aste isi va bate mereu joc de u daca ai sal ierti.si faza cu un nou iubit nu mere intodeauna.:*:*:*:*

| ingerell a răspuns:

Asa'i roata se intoarce oricat de tarziu, oricat de nare ar fitongue iesi mai mult cu prietenele, sau incearca sa iti gasesti p cineva desi atunci cand cauti nu gasesti:

| Girl1234566547 a răspuns:

Exact asa am patit si eu fata! nu dispera, nu se opreste lumea la el...mai sunt atatia baieti pe pamantul asta, iesi, distreaza-te, simte-te bine impreuna cu amicii tai, sh da-l naiba p-ala.Isi bate joc de sentimentele tale si nu e bine deloc! UITA_L! iti doresc mult succes!:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu pune Stop si mergi mai departe, fara regrete, doar sperante. Un om care inseala de atatea ori e clar ca nu te iubeste. E un nesimtit daca se joaca asa cu tine.Lasa-l in pace, nu se termina lumea la el.Fii fericita ca ai scapat de asemenea specimen! pops

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, treci peste faza cum ca,, te-a iubit``. Cand iubesti o persoana, treci prin multe greutati alaturi de ea si nu se face ce ti-a facut el tie. Probabil ti-a zis ca te iubeste dupa primele intalniri laughing, pe cand adevarata dragoste se simte dupa ani si ani. Apoi, nu-l mai privi, il ignori total, stergi numarul lui din telefon, nu mai vorbesti cu prietenele tale despre el, nu mai ai nicio legaura cu el. Iesi cu amicii in parc si treci la agatat. laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Malvynutza2 are dreptate...alt iubit...eu sunt disponibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fi constienta ca meriti mai mult! mult mai mult! asa am patit si eu.si crede-ma ca stiu ce greu e sa fi respins dar singura singurika am reusit sa trec peste.si stii cum? am plans o noapte intreaga si dimineata urmatoare m-am ridicat frumusel din pat si m-am uitat in oglinda.cand am vazut eu ce penibil aratam si ce proasta trebuia sa fiu sa plang dupa unu care nu ma vrea, am zis gata! pana aici! m-am facut frumoasa si am mers in oras. apoi seara in clubhappy si am cunoscut alti baieti si cu timpul l-am uitat.cand vedeam ca altii sunt asa de interesati de mine si ce frumos se purtau, mi-am dat seama ca EL a fost prostu' care a pierdut. dupa aia m-a cautat, dar surprizaaa! nu l-am mai bagat in seama, imi era si scarba de el cand il vedeam cum se da pe langa mine, stiam eu ca e prefacut, vazusem eu ce ii poate pielea...deci sfatul meu draga mea, un sfat sincer: LASA-L! nu il mai baga in seama orice ar fi! sa ii para rau, sa-si smulga parul' din cap! garantez eu ca asa va face! si u ca o fata isteata, iti vezi de trebuie ta si iti gasesti unu' care sa te pretuiasca asa cum iti doresti. te va pretui si el, dar va fi prea tzwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las nu fi trista daca el atita stie... poate atita il duce mintea...
nu fi trista stii cum se zice "are balta peste"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu cum eu. si eu am patit asa! cand o sa-i vina mintea la cap. o sa regrete. si o sa te caute! daca te cauta nu-i sari din prima in brate. astepta sa isi dea silinta. sa se agite. BAFTA