| eXodius a întrebat:

Salut dragi internauti. Am o mica mare problema aici. Va rog cititi. -.-. Deci. eram la balul bobiclor [ sunt clasa a 9 ] si m-am indragostit de o fata o. O E si cea care a castigat miss-ul. Eh. vorbeam cu o alta prietena de a ei si ea mi-a spus ca are prieten. nu-i nimic, m-am resemnat. Vorbeam cu un prieten bun de la mate-info [ eu sunt filologie ] si m-am uitat prin clasa la el si mi-a atras atentia o domnisoara. Am fost cu ea coleg la gradinitia, o stiam, nu vorbeam cu ea deloc. s-a intrerupt relatia inexistenta de la gradinita.in fine, si ii spun colegului : ma da de frumoasa e, ce-ar merge o relatie cu ea.3 Days LATER. ii dau mesaj baiatului aluia : Ce faci ma? Auzi. cred ca m-am indragostit de [ sa o numim X ] X. El imi trimite mesaj inapoi : rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))). Oarecum m-am bucurat... el a fost deja cu ea si sunt prieteni de 10 ani, deci imi putea introduce vreo 2 pile. totu' bun si frumos, vorbeam cu ea, pe la scoala doar ne-am salutat. Eu i-am spus lui cam ce simt pentru ea si el i-a aratat mesajele. -_-. A zis ca s-a inrosit toata si vroia sa afle cat mai multe detalii. 2 week later, i-am spus ce simt pentru ea, insa, a fost sincera si mi-a spus ca nu simte nimic. Va rog ajutati-ma. straight face Chiar o iubesc si nu stiu ce sa fac. vreau sa fiu cu ea. e foarte frumoasa, timida, nu are forme. AND I DON'T GIVE A FUCK! Cred ca e prima oarahee hee. Help please. dau funda. >: unaaa maree cat casaaa...

8 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Deci totul e sa o iei incet, treptat! Acum stie ca o placi, e bine e timpul sa ii dovedesti ce fel esti, plin de tandrete si iubire! Ofera-i la inceput cate o floare si cu un biletel care sa cuprinda cate un mesaj sau citat de dragoste! Spune-i ca vei avea rabdare sa se decida daca o sa iti faca placerea de a iesi cu ea ar fi un prim pas nu? E normal ca ea sa nu simta nimic acum! Dar felul tau de a fi si timpul ii va schimba sentimentele sunt sigur! Deci nu o lasa sa iti scape, afla numarul ei de telefon dar nu o suna doar sa-i trimiti cate un mesaj cu un citat si spune-i ca daca o deranjeaza insistenta ta vei inceta sa o mai deranjezi atunci vezi si parerea ei, daca iti va acorda o sansa sau nu1 deci treci la actiune iti tin pumnii! bafta!

| FuZzY_3230 a răspuns (pentru superdorex):

Mda. nu primesc email de confirmare si nu pot raspunde insa am gasit un cont mai vechi. Eu ii stiu numarul de telefon, insa am intrat in friend-zone. straight face

| superdorex a răspuns (pentru FuZzY_3230):

Mult noroc!

| bbubby a răspuns:

Fa ce ai facut si pana acum! arata i ce simti fa-o sa simta si sa vada in fiecare zi cum te straduiesti sa i castigi inima acest lucru sigur o va pune pe ganduri. depinde acum si cum este ea...ca s-ar putea sub timiditatea aceea sa sa ascunda o "profesionista a flirturilor" si sa te mobileze cumm vrea ea. Straduieste te s-o cunosti mai bine sa vezi daca sunteti compatibili caci daca sunteti ( ganditi la fel, aveti aceleasi hobiuri radeti impreuna) sigur va fi atrasa de tine

| eXodius explică (pentru bbubby):

Faza e ca radem. Eu sunt tipul gamer, timid, plin de umor negru si ea e tipul de fata timida, desteapta. cred ca are multi pretendenti. si cand ies in pauze, ma pun in fata usii clasei ei si o vad destul de bine, si cateodata privile ni se intalnesc... si tot se uita la mine. nu cred ca e profesionista. laughing e foarte sentimentala. si pune suflet in ceea ce face si o apreciez ca a fost sincera ieri cu mine si nu a vrut sa sufar de pe urma unei relatii esuate.

| bbubby a răspuns (pentru eXodius):

Pff deci iti zic din experienta unei timide (si eu sunt la fel ( nu si desteapta dar asta e partea a doualaughing ) deci tocmai asta e crezi ca nu i ar placea o relatie? eu te asigur ca pentru o timida "avansurile " ii intra repede la inima si ajunge sa te placa foarte usor. din acest motiv te sfatuiesc sa continui sa o tii "in alerta" si sa nu o scapi din loc pentru ca, cu siguranta ea simte ceva pentru tine. app si bate cat mai des apropouri la o relatie + daca e desteapta inseamna ca ii plac glumele de buna calitate asa ca bazeaza te pe asta

Răspuns utilizator avertizat
| NitrowsDwt a răspuns:

Idgaf,ăi? Apuc-o de ţâţe.