| M2ryus a întrebat:

Cand am terminat clasa a VII-a m-am indragostit de o fata. Vorbeam cu cea la telefon foarte mult ne intelegeam foarte bine, dar cand eram fata in fata ea nu prea vorbea cu mine. Cand o fata sarea pe mine sau ma tragea intr-un colt ea se uita urat, iar dupa un timp imi reprosa chestia aceea. Imi zambea cateodata fara motiv cand ne strangeam mai multi prieteni ea imi trimeatea mesaj ca s-a plictisit, dar cand ii propuneam sa plecam singuri nu accepta. Intr-o zi am hotarat sa ii spun ce simt dar ea foarte rece a spus ca nu vrea sa fie cu mine dar sa nu inteleg ca nu ma place. Dupa un timp mi-a trimis pesaj pe la 8 dimineata sa ma intrebe ce fac, eu i-am spus ca bine si am intrebat-o de ce este treaza de la ora aceea, ea raspunzand ca era treaza de la 6 dimineata si ca se gandea cum ar fi fost daca noi doi eram impreuna, dar dupa aceea si-a cerut scuze si a spus ca mi-a dat sperante degeaba. Dupa o luna am vorbit cu ea si mi-a spus ca are prieten dar culmea stiam numai eu si nu a vrut sa imi spuna nimic despre el.
Credeti ca ma place....mai am vreo sansa?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ți-a spus că are pe cineva, ce rost are să mai insiști?
Pa, pa.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Este evident că te place sau cel puțin te consideră un bun prieten.
Cred că refuză o relație cu tine de teama celorlalți amici ai voştriiwinking
O zi bună!

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Probabil a inventat un iubit ca să te facă gelos. Sunt multe posibilităţi, dar din câte mi-ai zis eu cred că te place, după părerea mea. Dar nu prea o înţeleg de ce nu ar vrea să fie cu tine. Poate vrea să-i demonstrezi că o iubeşti şi tot trage de tine sau ceva asemănător thinking Dar e complicat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off ce reactie. logic ca te place..si acest prieten oare exista?
Daca o placi cu adevarat nu renunta, tine-te dupa ea pana zice DA.o sa ii placa si ei o sa vezi.
Dar intai vezi daca are iubit. daca are las-o.dar pana nu vezi cu ochii tai ca se saruta cu ala eu zic sa nu o lasi.happy
Si dragul meu, virual e mai simplu sa comunici (fata-baiat) nu stiu e altfel..nu e pivirea ccea fata in fata.dar in realitate nu cred ca iese cu tine ca e rusine si e timida.big grin
In fine ...Succes! big grin

| sayWhaaat a răspuns:

In primul rand baga la cap ca nu trebuia ea sa vorbeasca cu tine, tu trebuie sa insisti, sa te bagi in seama, sa faci primul pas, mototolule!
Eu sincer cred ca prietenul ala al ei e unul imaginar, creat sa te faca pe tine gelos, spera si ea sa te trezesti odata si sa te implici.
Asa ca, pune acum mana pe telefon, si scoate-o la un suc, cafea, capucino, bere, ce-ti trece tie prin cap, si spune-i fetei in fata ce simti!

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna ziua! Se uita la tine, zambeste, este nehotarata, nu-i place cand esti cu alta, se gandeste la tine la 6 dimineata, te-ai trezit bine?laughing Te place, asta este clar, vrea sa te faca gelos, sa vada cum reactionezi, ce zici si etc.Incearca sa ii zici mereu un "te iubesc", asa ca un buna dimineata, daca ma intelegi, iti zic sigur ca va fi fericita cand va vedea asta.Insista. Hai ca se poate, este ea un pic timida, dar te place. O zi frumoasa! happy