| Flavyuseduard a întrebat:

Salut, Eduard sunt am 21 de ani si am nevoie sa vb aici ...am o viata ok dar ma simt de ****. Am mereu o stare depresiva, moral scazut, ma simt de **** la orice, totusi arat bine am masina si iubita mea si alte fete spun asta, dar eu nu simt asta, nu stiu sa ma distrez sau sa fiu centrul atentiei sau sa combin fete(pentru mine asta e o arta) nu stiu..toate sunt ok dar nu simt asta, ma simt foarte izolat (si nu ma refer la covid) si neapreciat de lume. Ce e si cum scap de asta...ma simt asa de cateva luni si iubita mea isi face si ea griji..nu mai stie nici ea cu ce sa ma ajute..va rog..simt ca ma consuma pe interior? As fi fericit sa imi scrieti in privat, baieti fete nu conteaza. Mersi mult

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici masina si nici iubita nu te scot din depresie, daca nu ne spui despre tine si situatia ta zilnica, ce muncesti, ce ocupatie ai, samd.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil simti ca te-ai plafonat.
Chiar daca ai tot ce si-ar putea dori altii, omul e programat sa evolueze mereu (mai putin astia antivaxxeri).
Sigur ti-a ramas ceva prin colturile mintii, cu care nu esti multumit. Ceva ce ai putea transforma intr-o pasiune. Poate un tuning pentru masina, poate body building, o motocicleta, niste excursii exotice, sau cine stie ce.
Facand lucrurile alea, te-ai simti mai in viata.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Stai pe-aici cateva luni, vezi in ce stare sunt unii de-aici si o sa-ti treaca depresia laughing!