| anonim_4396 a întrebat:

Eu si cu actuala mea prietena am fost despartiti o perioada destul de scurta din cauza indiferentei ei fata de mine iar in acea perioada eu mi-am cam facut de cap cu o colega de clasa in sensul ca ne-am pupat si urma sa ne combinam.Pana la urma m-am impacat cu fosta si ne intelegem foarte bine. Credeti ca ar fi bine sa ii spun despre chestia cu colega mea? Tinand cont ca suntem impreuna de 4 luni si ea este in acelasi liceu cu mine

6 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Nu crezi ca o sa afle cumva? O sa ai lucrul acesta pe constiinta pana nu te eliberezi.Prin eliberat ma refer sa-i spui adevarul, insa cine stie ce consecinte urmeaza.Dar daca afla din alta parte o sa fie mult mai urat.

| Snowal15lea a răspuns:

Nu.tu discuti cu amici de fostul amic care poate era mai bun? Adica nu mai dezgropa trecutul mai ales cu fosta iubita, vrei sa te lase din nou?

| OhMyGod a răspuns:

Nu...o sa faca urat rau, incearca sa nu te mai iei cu, colega ta si sa o lasi mai moale cu ea, da-i atentie ''fostei'' daca pot sa ii zic asa.

| Zadkiel a răspuns:

1. Cumva o sa afle, mereu afla laughing.
2. Daca ii spui sigur se desparte de tine.
3. Mult noroc! :d

| M0nStEя a răspuns:

Daca vrei sa fi sincer, si ai asta pe suflet, ar trebui sa ii spui. Daca tine la tine, ii va trece supararea, te asigur ( depinde si de varsta sa aici. si de maturitatea in gandire ).Dar daca poti trai si fara sa-i zici, atunci lasa ca nu tresa stie ea toate alea big grin

| DedeMdm a răspuns:

Cam nasoala situatia laughing...da' daca vrei sa-i zici, ai putea sa-i spui ca nu credeai ca va mai impacati pentru ca parea ca ea nu mai tine la tine, iar daca nu vrei sa-i spui si totusi afla de la cineva ii zici ca nu i-ai spus pentru ca ti mult la ea si iti era frica sa o pierzi din nou. eu asa as face big grin