| Michael6996 a întrebat:

Evitarea raspunsului la intrebare iseamna da sau nu?

Răspuns Câştigător
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Depinde de context.de exemplu daca o persoana draga tie te intreaba ceva iar tu nu vrei sa ii spui adevarul pentru ca stii ca o va durea eviti raspunsul.preferi sa nu spui "da" si sa o ranesti dar nici "nu" si sa minti.

Sau in alte contexte: evitarea unui raspuns poate insemna ca persoana nu e sigura pe ceea ce simte, zice etc. sau evita un adevar, o minciuna etc.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inseamna ca nu stii ce sa raspunzi.

| Wildie a răspuns:

Inseamna NU

| lanaaaaa a răspuns:

Inseamna nu stiu

| carlavlad1996 a răspuns:

Daca intrebare e:
" ma iubesti?" => Nu
"vrei sa iesi cu mine?" => Da
"vrei sa te culci cu mine?" => Nu dar imi e frica ca o sa ma parasesti
si majoritatea scamatorii de` ale noastre sa te tinem in suspansbig grin poate adaugi si intr sa iti fiu mai de folos:d

| Luna_3662 a răspuns:

Depinde de situatie,depinde de intrebare. Poate sa insemne da,nu, nu stiu, sau nu sunt pregatit inca sa raspund.

| Cristinacricri a răspuns:

Daca tu (fata) decizi sa iti iei inima in dinti si sa il intrebi pe el daca n-ar vrea sa iasa cu tine la un suc, candva. si el nu iti raspunde nimic... ce inseamna asta? Nu am putut niciodata sa inteleg de ce oamenii fac astfel de gesturi. De ce nu poate sa imi spuna pe sleau da sau nu? I'm a big girl. i can take it. nu e dovada de nepolitete? sad