| Princesssssss a întrebat:

Ce iseamna sa fii "peste"?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, sa fii peste? Ce inseamna sa fii proasta? Pur si simplu, sa fii proasta. Asa e si cu pestelewinking

| Princesssssss explică (pentru anonim_4396):

Nu te-a invitat nimeni sa raspunzi la ceva ce nu sti asa ca paraseste-mi profilul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Princesssssss):

"PÉȘTE, pești, s. m. 1. (La pl.) Clasă de animale vertebrate acvatice, cu corpul de obicei alungit, cu pielea acoperită cu solzi și bogată în secreții mucoase, cu membrele transformate în înotătoare și cu respirație branhială"

E mai bine acum?

| AtomiculX a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol... las-o moarta laughing) se refera la peste / pimp/ proxenet ea... cauta "proxenet" in dex daca tot ai inceput cu stangu` laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru AtomiculX):

De unde stii tu la ce se refera? A intrebat de peste i-am zis de peste. Scuteste-ma.

| Princesssssss explică (pentru AtomiculX):

Exact :*

| kteichd a răspuns:

Proxenet

| RobertVali111 a răspuns:

Este masculinul pentru "curva".

| StopShowingOff a răspuns:

De fapt, "peste" inseamna proxenet.

| Lorre1214 a răspuns:

"Pestele" vrajeste fetele ca sa zic asa si le duce la prostitutie.

| AtomiculX a răspuns:

Peste=PIMP=Proxenet => Persoană care mijlocește prostituția, care îndeamnă sau constrânge pe cineva să practice prostituția, pentru a trage foloase materiale personale