| Ionică a întrebat:

Exista ejaculare feminina? Ce stiti? Ce parere aveti? Multumesc!

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, la femei nu poate fi vorba de o ejaculare, in schimb femeia se umezeste si ii curge lichid daca se excita si in timpul actului sexual, depinde de femeie, dar de obicei se umezeste pentru.ca e excitata, asa penisul poate sa alunece mai usor in vaginul fetei, mai ales daca e un preludiu mai lung.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Salut! Da, exista, la cele mai sensibile si mai dotate de la mama Natura!
E foarte fain cu senzatia aceea, dar tipele dezinhibate, cunoscatoare si jucause sunt destul de rare! O poti provoca prin cunnilingus, sau diGital finut, ca sa ii protejezi virginitatea, sau cu dildo special pentru punctul G!
Se poate cu rabdare si altruism, si maini foarte curate! - tocmai spala-te, da?! e cel mai sigur asa!
Vezi ca e plin de carti tematice pe piata si pe net e full!
Success!

| elyssa20 a răspuns:

In prezent, se stie ca acest fenomen este real si consta in expulzarea de jeturi lichide prin uretra in timpul actului sexual. Cantitatea acestui lichid este variabila: de la 5 la 200 mL, adica de la cateva picaturi pana la echivalentul unui pahar mare.Desi subiectul ejacularii feminine a fost uitat in cursul ultimelor 2 secole, existenta sa a fost recunoscuta fara nicio indoiala inca din Antichitate. In India, cu doua mii de ani inaintea erei noastre, tantrismul vedea in acest fenomen o realizare divina. Ejacularea feminina era considerata in acele timpuri ca ceva cvasi-sacru, era implinirea uniunii sexuale. Cand ne referim la placerea sexuala nu ne gandim neaparat la ejacularea feminina. Pot exista orgasme foarte puternice, dar fara expulzare de lichid. Unele femei ejaculeaza la fiecare raport, altele niciodata. Exista si cazul invers, in care ejacularea se produce fara orgasm.
Majoritatea femeilor are capacitatea de a ejacula, insa acest fenomen nu este obligatoriu pentru a avea o viata sexuala reusita. In realitate, desi capacitatea exista, multe femei nu ejaculeaza. In cazuri rare, cauza ejacularii poate avea origini fiziologice: muschiul pubo-coccigian este slabit, in general din cauza unei interventii chirurgicale. Insa, in majoritatea cazurilor, ejacularea nu apare deoarece femeia nu cunoaste orgasmul sau este rusinoasa. pupici.

| GdX a răspuns:

Da exista si ejaculare feminica, se petrece cand femeia ajunge la extaz, iar la unele femei este foarte intensa ejacularea iar la altele aproape insesizabil.

| tiby93 a răspuns:

Orgasmul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista femei numite femei "fantana"... alea nu pot mima orgasmul laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am trait de doua ori ejacularea feminina o data prin penetrare si o data prin stimularea clitorisului si a punctului G manual si nu am lasat doar cateva picaturi in urma mea ci o balta e o senzatie de placere puternica urmata de multa caldura simti ca iei foc

| lee_4363 a răspuns:

Exista.azi am descoperithee hee. prietenul meu ma tot stresa cu expresia "vreau sa.ti dai drumul" si eu eram.wtf ce vrea sa spuna, ma gandeam ca aiureaza. spre rusinea mea nu auzisem de fabuloasa ejaculare feminina.e ciudat nu stiu cum sa explic.inca sunt waaa.si fetele ejaculeaza...partea nasoala e ca fenomenul se produce mai greu dar merita...asa ca la treaba baietismug