| Florina_5038 a întrebat:

Exista ejaculare feminina?

Răspuns Câştigător
| Roberta a răspuns:

Cei care practica sexul tantric pretind ca 40% dintre femei pot ejacula, in sensul ca elibereaza prin uretra un lichid asemanator spermei, care ar fi semnul orgasmului obtinut prin stimularea punctului G.

8 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Vrei sa ma incerci?batting eyelashes

| liviu42 a răspuns:

Stimularea sexuală care produce ejacularea la femei

Glandele Skene sunt localizate pe peretele superior al vaginului, în jurul uretrei. Le poţi simţi indirect prin peretele vaginal. Ele constituie de fapt enigmaticul punct G.

Aşadar, în timpul excitării glandele pot fi stimulate astfel încât să elibereze acel lichid în canalul uretral şi mai apoi afară, prin orificiul urinar.

Pentru o stimulare adecvată trebuie să localizezi punctul G. În timpul excitării, punctul G se vascularizează şi se umflă de două, trei ori faţă de dimensiunea normală. Prin stimularea punctului G, glandele Skene secretă lichidul ejaculator.

De ce nu ejaculează femeile de obicei?

Multe femei nu-şi pot localiza punctul G sau nu găsesc incitantă stimularea acestuia. Pentru alte femei stimularea punctului G înseamnă şi o stimulare indirectă a vezicii urinare. Aşa apare senzaţia de urinare care le împiedică să găsească plăcere sexuală în acea zonă. Negăsind plăcere, se inhibă secreţia lichidului glandelor Skene.

Alteori senzaţia de plăcere există, dar lichidul respectiv tinde să urce către vezica urinară, în loc să fie eliminat prin orificiul urinar.

Sursa: Orgasmul şi ejacularea la femei : Relaţii : Unica

| maradi3 a răspuns:

Subscriu! exista! am intregit cei 40%!laughing

| Zaika_7941 a răspuns:

Daaaaaa,exista...

| remus a răspuns:

Este adevarat, am avut parte de asa ceva de cateva ori, este superb.

| Supps a răspuns:

Sigur ca exista, si desi putini baieti ar recunoaste asta, tuturor le place la nebunie. Deci daca vreo fata care vede mesajul asta, are acel dar, NU va simtiti jenate fata de partenerii vostri, caci se vor simti ca in al noualea cer, garantat.

| yasser25 a răspuns:

Uite ce stie Rahelawinking e meseriasa! laughing o ejaculatoare...precoce laughing

| DarkBlood32 a răspuns:

Pai din cate stiu exista. Este un lichid alb asemanator ca la baieti. Eu ii zis lapte feminin rolling on the floor